Muğla’ya 25 bin 826 depremzede geldiği açıklandı

Muğla İl Afet ve Acil Durumlar Yönetim Merkezi, depremde hasar gören illerden Muğla’ya 25 bin 826 depremzedenin geldiğini açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremlerde şu anki verilere göre 36 bin 187 yurttaş yaşamını yitirdi.

Muğla İl Afet ve Acil Durumlar Yönetim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, depremde hasar gören illerden Muğla’ya toplam 25 bin 826 depremzede geldiğini bildirdi.

DEPREM BÖLGESİNE 627 TIR YARDIM MALZEMESİ SEVK EDİLDİ

627 tır yardım malzemesinin deprem bölgesine sevk edildiğini bildiren merkez, “15 Şubat itibariyle, Muğla’dan deprem bölgesinde 683 araç (iş makinası, vinç, ekskavatör, kepçe, karavan, kamyon wc, bakım onarım aracı, arazöz, su ikmal aracı, tır mutfak, ikram aracı, ambulans, mobil baz istasyonu, cenaze aracı) ve 3 bin 76 personel ve gönüllü görev almış olup, ayrıca il genelinde toplanan battaniye, kuru gıda, bakliyat, giyim, ısıtıcı, su, hijyen malzemesi, yatak, yorgan, çadır, jeneratör, seyyar tuvalet, banyo, konteyner, yakacak ve uyku tulumunun bulunduğu toplam 627 tır yardım malzemesi bölgeye karayoluyla, sivil gemilerle, askeri gemilerle ve askeri uçaklarla sevk edilmiştir” açıklaması yaptı.

“DEPREMZEDELERE ÜCRETSİZ SOSYAL MARKET HİZMETİ VERİLMEKTEDİR”

Depremde zarar gören illerden Muğla’ya gelen depremzedeler için ücretsiz market hizmeti verildiği bildirilerek, “Hatay, Osmaniye, Kilis ve Gaziantep illerinden tahliye edilen vatandaşlarımızın karayolu, deniz ve havayolu ile ilimize sevki sağlandı. Muğla Valiliği ve Muğla İl Afet ve Acil Durumlar Yönetim Merkezi koordinasyonunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirildi. 15 Şubat itibariyle, deprem bölgesinden Muğla’ya 25 bin 826 vatandaşımız tahliye edildi. 3 bin 843 afetzedemiz kamu misafirhaneleri ve yurtlarda, 6 bin 587 afetzedemiz otellerde ve 15 bin 396 afetzedemiz evlerde barınmaktadır. Kamu misafirhanelerinde ve yurtlarda kalan afetzedelerimizin üç öğün yemeği karşılanmakta olup 13 ilçede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılan yardımlarla ücretsiz sosyal market hizmeti verilmektedir” denildi.