Muğla’nın turizm geleceği için “Ortak Akıl Arama Çalıştayı” gerçekleşti

Muğla turizminin geleceğini değerlendirmek ve ortak paydada buluşmak üzere; Muğla Büyükşehir Belediyesi, turizmle ile ilgili kamu kurumları ve alanda çalışan sivil toplum kuruluşları, ilde bulanan havalimanı yöneticileri, turizm odaları ve turizm birliklerinin katıldığı iki günlük Muğla Turizmi Ortak Akıl Arama Çalıştayı gerçekleştirildi.

MUĞLA TURİZMİNİN GÜÇLÜ, ZAYIF YÖNLERİ, FIRSATLARI İLE TEHDİTLERİNİN BELİRLENMESİ

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde, Muğla’nın gelecek vizyonu ile ilgili sunumlar yapıldı. Muğla turizminin güçlü-zayıf yönleri, fırsatları ile tehditlerinin belirlenmesi ve geleceği ile ilgili konuların yer aldığı birinci oturum yapıldı. 

MUĞLA TURİZMİNİN 12 AYA YAYILMASI

Çalıştayda; COVID-19 salgını, iklim değişikliği, orman yangınları gibi bölgeyi önemli ölçüde etkileyen çeşitli sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilirken, turizmin 12 aya yayılmasının sağlanması, gelecek yılların turizmine Muğla yöresinin hazırlanması, yenilikçi hizmetlerin oluşturulması, pazarların geliştirilmesi, mevcut eksikliklerin giderilmesi ile stratejilerin belirlenmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu.