Muğla’nın da içinde bulunduğu 5 ilde elektrik ödemeleri 3 ay ertelendi

Yangınlardan büyük oranda zarar gören başta Muğla olmak üzere Antalya, Adana, Mersin ve Osmaniye’de abonelerin elektrik tahsilatları 3 ay süreyle ertelendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yer alan karara göre; Muğla, Antalya, Adana, Mersin ve Osmaniye’de yaşanan yangınlardan zarar gören abonelerin elektrik ödemeleri 3 ay ertelendi.

1 Ağustos’tan başlayarak, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını kapsayan dönemlerde gerçekleşecek olan ertelemeden yararlanmak isteyen konut, iş yeri ve tarımsal üretim alanı kullanılabilir halde olan tüketicilerin, elektrik faturalarının tahsilatının ertelenmesi için 1 Ekim’e kadar tedarikçi şirkete dilekçe vermesi gerekiyor.

Kurumların yapacağı başvurularda, kurum tarafından düzenlenen “Hasar Durum Belgesi”nin yer alması ve tüketici bu belge ile başvurması gerekiyor.

Tüketiciler erteleme taleplerini yine 01 Ekim’e kadar çağrı merkezleri ya da çevrimiçi başvuru kanalları üzerinden de iletebilirken, kamu kurum ve kuruluşlarına ait yerlerin ise, bu karar dışında tutulduğu belirtildi.