“Muğla’mızın en güzel kafesi olduğunu söyleyebiliriz ama ispatlayamayız”

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, Fethiye’de Down Sendromlu bireylerin öncelikli olduğu “Sen de Gel Down Kafe” projesini hayata geçirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi işbirliğinde, engelli yurttaşların sosyal hayatta daha fazla yer alabilmeleri amacıyla Down Sendromlu bireylerin öncelikli olduğu ve engelli gençlerin istihdam edildiği “Sen de Gel Down Kafe” projesi hayata geçirildi.

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KAFESİ

Down Kafe’nin yer tahsisi için Fethiye Belediyesi’ne ve Başkan Alim Karaca’ya teşekkür eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Güzel ilçemiz Fethiye’de açtığımız ‘Sen de Gel Down Kafe’ Muğla’nın en güzel kafesi. Kafe’de Down sendromlu evlatlarımız çalışıyor. Böylelikle onların sosyal ve ekonomik hayat içinde yer almalarını ve iş hayatı içerisinde bulunmalarını sağlıyoruz. Evlatlarımız burada ayrıca temel yaşam becerilerini geliştiriyor. Hizmete sunduğumuz cafe ile engelli olan ve olmayanları ortak bir mekanda buluşarak iletişim kurmalarını sağlıyoruz. Muğla’mızın en güzel kafeteryasına herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞANLARIYLA SİZLERİ BEKLİYOR”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Muğla’mızın en güzel kafesi olduğunu söyleyebiliriz ama ispatlayamayız. Fethiye İlçemizde hizmete sunduğumuz Sen de Gel Down Kafe güler yüzlü çalışanlarıyla sizleri bekliyor” denildi.

One thought on ““Muğla’mızın en güzel kafesi olduğunu söyleyebiliriz ama ispatlayamayız”

Comments are closed.