Muğlalı hayvanseverlerden basın açıklaması: Katledilen bir köpek değil insanlıktır

Ula’da Max isimli köpeğin katledilmesi ve ağaçta asılı halde bulunmasının ardından hayvanseverler bir araya gelerek yürüyüş gerçekleştirdi ve basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Max’ı vahşice katledenler acilen bulunmalı ve cezalandırılmalıdır” dendi.

Muğla’nın Ula ilçesinde Max isimli köpeğin katledilmesi ve bir ağaca asılı halde bulunmasının ardından hayvanseverler, tarihi Kaya Mezarları’nın önünde toplanarak protesto yürüyüşü gerçekleştirdi ve basın açıklaması yaptı.

“MAX’I VAHŞİCE KATLEDENLER ACİLEN BULUNMALI VE CEZALANDIRILMALIDIR”

Hayvanseverler adına basın açıklamasını okuyan Eniz Özsoy şunları söyledi: “Bu dünya hepimizin. Dün burada dünyanın cennetinde canımızdan can aldılar. Adını insan koyduğumuz bir canlı yine başka bir cana kıydı. Yaşamak biz canlılar için en temel haktır. Bu yüzden de kurda, kuşa, böceğe, kediye, köpeğe, ağaca, bitkiye, kadına ve erkeğe varana kadar tüm canlılar doğanın vazgeçilemez parçasıdır.

Doğaya saygı, yaşam hakkında saygıdan geçer. Bizler doğaya, doğa da bize emanettir. Katledilen bir köpek değil insanlıktır. Max arkanızdan konuşmadı, yarı yolda bırakmadı ve ihanet etmedi. Max sadece bize güvendi. Max’ı vahşice katledenler acilen bulunmalı ve cezalandırılmalıdır.

Onlar susar sen susma.”

“MAX İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

Ellerinde “Katil bulunacak”, “Bir can daha eksilmek istemiyoruz”, “Max için adalet istiyoruz”, “Hayvana şiddete hayır”, “Onlar susar sen susma” yazılı pankartlar taşıyan hayvanseverler, yaklaşık 2 kilometre boyunca protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Ula Belediye Başkanı Özay Türkler de katıldı.