Muğla’daki yangınlarda son durum

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da devam eden orman yangınlarındaki son durumu paylaştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yayınladığı “Orman yangınları son durum raporu” şu şekilde:

KÖYCEĞİZ

Yayla Mahallesi (Ağla) Gökçeovacık Mevkiinde yangın stabil olarak devam etmektedir.

Çayhisar ve Sazak Mahallesinde yangın devam ediyor. Dereköy mevkiinde yangın yerine havadan ve karadan etkin bir şekilde müdahale devam etmektedir.

Kavacık, Karaağaç, Çayhisar ve Otmanlar Mahallelerinde yangının rüzgarla birlikte yön değiştirmesi yerleşim yerleri için risk oluşturmuştur.

MİLAS

Gürceğiz Mahalesinde yanan bölgelerde soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Fesleğen ve Bayır Mahallelerinde devam eden orman yangına havadan ve karadan müdahale edilmekte olup,yangın kontrol altına alınarak söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir.

MARMARİS

Turunç, Turgut ve Orhaniye, Mahallelerinin dağlık bölgelerinde havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Turunç Kumlubük Mevkiinde zaman zaman meydana gelen tutuşmalara ekiplerimiz tarafından müdahale edilmektedir.

MUGLA’NIN MARMARIS ILCESININ 7 KIRSAL MAHALLESINDE 9 GUN SUREN ORMAN YANGINLARINDA 13 BIN 650 HEKTAR KIZILCAM ORMANLARI ZARAR GORDU.(FOTO: ALI GUNDOGAN/MARMARIS, DHA)

KAVAKLIDERE

Göktepe, Menteşe, Sungur Çamlıbel Mahalleleri ile Yerküpe Mevkii’nde yangın söndürülmüş olup, havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam etmektedir.

MENTEŞE

Gazaller Mahallesinde başlayarak Muratlar Mahallesi Yörükoğlu Mahallesi Esentepe Mevkii devam eden yangın söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları tamamlanmıştır.

Şenyayla mahallesinde ve Bayır Mahallesi Başalan Mevkiinde devam eden yangında söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Yumak,Kozağaç Mahallelerimizde soğutma çalışmaları tamamlanmıştır.

YATAĞAN

Hacıveliler ve Hisarardı Mahallerinde devam eden yangın söndürülmüş olup,havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam etmektedir.

SEYDİKEMER

07/08/2021 tarihinde saat 18.15’de Karaköy Mahallesinde başlayan orman yangınında soğutma çalışmaları tamamlanmıştır.

DALAMAN

08/08/2021 tarihinde saat 15.06’da Kapukargın Karadere Mevkiinde başlayan orman yangını havadan ve karadan yoğun hava müdahale ile kısa sürede söndürülerek soğutma çalışmaları devam etmektedir.

AW119467

DATÇA

08/08/2021 tarihinde saat 17.05’de Eski Datça mahallesinin güneyinde başlayarak Kargı Deresi istikametine doğru ilerleyen yangın yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alınarak söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir.