Muğla’daki meslek liselerinde depremzedeler için mobilya üretildiği bildirildi

Muğla’daki meslek liselerinin ürettiği masa, tabure, sehpa, dolap ve komodinden oluşan toplam 350 parça mobilyanın, deprem bölgesine gönderildiği açıklandı.

Muğla’da meslek lisesi öğrencilerinin Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki depremzedeler için mobilya üretimi gerçekleştirdiği belirtildi.

Meslek liselerinin çadır ve konteynerlerde kullanıma uygun ürettiği masa, tabure, sehpa, dolap ve komodinden oluşan toplan 350 parça mobilyanın, yardım tırına yüklenerek deprem bölgesine gönderildiği açıklandı.

“İLK GÜNDEN İTİBAREN ARA VERMEDEN ÇALIŞTILAR”

Deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için meslek liselerindeki öğretmen ve öğrencilerin harekete geçtiğini belirten Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “11 ilimizde yıkıma sebep olan asrın felaketinde yaraları sarmak, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için atölyelerde işbaşına geçtiler. Yaşanan büyük acının açtığı yaraların sarılmasına katkıda bulunmak adına meslek liseli öğrencilerimiz, öğretmenleriyle depremin yaşandığı ilk günden itibaren ara vermeden çalıştılar” ifadelerini kullandı.