Muğla’da yeni su kaynakları için sondaj çalışmaları tamamlandı

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün il genelinde içme ve ve kullanma suyu sorunu yaşayan bölgeler için başlattığı sondaj çalışması 6 ilçede 15 farklı noktada tamamlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü il genelinde içme ve kullanma suyu sorunu yaşayan bölgeler için 21 Şubat 2021’de sondaj çalışması başlatmıştı. MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre 15 farklı noktada 1500 metrelik sondaj çalışması yapıldı. Ekipler Fethiye’de 6, Menteşe’de 3, Datça’da 2, Yatağan’da 2, Milas’ta 1 ve Ula’da 1 olmak üzere 6 ayrı ilçede 15 noktada sondaj çalışmalarını tamamladı.

“MUĞLA’MIZIN SU KONUSUNDA GELECEĞİNİ KORUMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, “21 Şubat 2021 tarihinde başlanan proje kapsamında, il genelinde 1500 metrelik sondaj kuyusu çalışmasını tamamladık. İnsan sağlığına uygun suyu kullanıma alarak vatandaşlarımıza aktarılması için depolarla iletimini sağlayacağız. Su sorunu yaşayan bölgelerin problemlerini çözmenin yanı sıra kuraklık ile mücadelede aktif mücadelemizi sürdüreceğiz. Muğla’mızın su konusunda geleceğini korumak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” denildi.