Muğla’da trafikte fiziksel şiddete maruz bırakıldığını söyleyen kadın şikayetçi oldu

Bodrum’da bir kadın, trafikte bir erkeğin kendisini korna çalarak taciz ettiğini ayrıca aracının önünü keserek kendisine fiziksel şiddet uyguladığını söyledi ve darp raporu alarak şahıstan şikayetçi oldu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yalıkavak Mahallesi’nde Sezin Tekinkaya ile Mehmet Engin Y. arasında, trafikte kavga çıktı. Olayın ardından açıklama yapan Tekinkaya kavşakta beklediği sırada arkasında duran erkek sürücünün işlek yolda ilerlemesi için defalarca korna çalarak kendisini taciz ettiğini, daha sonrasında ise aracının önünü kestiğini söyledi.

Tekinkaya, araçtan inen erkeğin kendisine ve o sırada yanında bulunan oğluna hakaret ettiğini ve kendisini fiziksel şiddete maruz bıraktığını söyledi.

Tekinkaya, “Aracımızın önünü kesip hakaret ve küfür içerikli kelimeler kullandı. Oğlum sürücüye ‘Sen anneme böyle kelimeler nasıl kullanabilirsin’ diyerek sinirlendi. Aralarında itişmeler oldu, ben de aralarına girdim. Defalarca hakarete uğradım. Sürücü benim boynumu sıkarak ittirdi. Böyle bir eylemde bulunacağını tahmin edemedim. Sırtımın üzerine düştüm bileğim şişti, boynum yaralandı, kuyruk kemiğimde de yamulma var. Konuyla ilgili darp raporu aldım. Ben muhasebecilik yapıyorum. Bu benim sağlığımı ve işlerimi de etkiliyor. Yere düştüğümde kalkıp bir defa bile bakma gereği duymadı. Şahıstan şikayetçi olduk” dedi.

Erkek sürücünün, Tekinkaya’nın kullandığı aracın önünü kesmesi ve aralarındaki tartışma çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.