Muğla’da Newroz Bodrum’da kutlandı

Muğla’nın Bordum ilçesinde Newroz kutlamaları saat 12:00’den itibaren başladı. Newroz Komitesi’nin çağrısıyla pek çok kişi Muğla’nın ilçelerinden Bodrum’a gelerek Newroz’a katıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Emek Partisi (EMEP), SOL Parti, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Yeşil Sol Parti ile Halkların Demokratik Kongresi’nden (HDK) oluşan Newroz Komitesi’nin çağrısıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yalıkavak Pazaryerinde Newroz kutlamaları saat 12:00’de başladı. Newroz Fethiye, Marmaris, Muğla Merkez, Milas, Ortaca ve Köyceğiz’den gelenlerle kitlesel olarak kutlandı.

Pek çok kişi yakılan Newroz ateşinin etrafında halaylar çekti.

Kadınların cezaevinde sokaklarda mücadeleye devam ettiğini ifade eden Canbaz, “Bu iktidar şunu görmeli, hiçbir korku hiçbir gözaltı, hiçbir katliam, hiçbir soykırım bizi mücadelemizden geri adım attıramadı” dedi.

Canbaz ayrıca “Şimdi kazanma zamanı dediğimiz Newrozumuzda bundan sonra 1 Mayıs’a taşıyacağız bu alanları. İşçi sınıfı ile Kürt halkının ortak mücadelesini birleştirdik bugün Newroz alanlarında” dedi.

Kutlamada Bodrum Kadın Meclisi’nin kurduğu Koma Jin Grubu şarkılarını seslendirdi ve sanatçı Bengin Mendan’ın sahne aldı. Kutlamalar halaylarla devam etti.