Muğla’da minik öğrencilerden dev Frida Kahlo portresi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Emin Eller Gündüz Bakımevi’nde, 96 öğrencinin katılımıyla 8mx28m boyutlarında Frida Kahlo portresi yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Emin Eller Gündüz Bakımevi’nde yürütülen 25-66 aylık çocukların bilişsel ve duyusal olarak gelişimlerine katkı sağlamaya yönelik eğitimler kapsamında 96 öğrencinin katılımıyla ozalit kağıt üzerine karışık tekniklerle Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun portresi yapıldı.

ÇOCUKLARLA YAPILAN EN BÜYÜK PORTRE

Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiği çalışmada, 8mx28m uzunluğa sahip Frida Kahlo portresi, çocuklarla yapılan en büyük portre oldu.

“BİRÇOK DALDA VERİLEN EĞİTİMLER İLE ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANIYOR”

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Emin Eller Gündüz Bakımevi’nde yapılan eğitimler hakkında yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Menteşe Emin Eller Gündüz Bakımevi’nde öğrencilere uzman eğitmenler ve branş öğretmenleri tarafından eğitimler veriliyor. Hazırlanan eğitim programları ile çocukların duyusal, sosyal, psikolojik ve bilişsel becerilerinin gelişmesine katkı sağlanıyor. Hazırlanan eğitim programlarının sanat ile birleştirildiği gündüz bakımevinde çocuklara yönelik yapılan atölye çalışmalarında yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli benimseniyor. Her hafta farklı atölye çalışmalarının devam ettiği gündüz bakımevinde birçok dalda verilen eğitimler ile çocukların gelişimine katkı sağlanıyor” ifadeleri kullanıldı.