Muğla’da katledilen bir köpek ağaca asılmış halde bulundu

Muğla’da katledilen bir köpek yürüyüşe çıkanlar tarafından ağaca asılmış halde bulundu. Köpeğin sahiplerinin ise yaşanan olay karşısında şaşkın oldukları, daha önce bir tartışma yaşamadıklarını söyledikleri aktarıldı. Hayvanseverler faillerin bir an önce yakalanmasını istedi.

Muğla’nın Ula ilçesinde Akyaka Mahallesi’nde, akşam saatlerinde yürüyüşe çıkanlar Kaya Mezarlarına giden yoldaki zeytinlik içerisinde, bir köpeği zeytin ağacına asılı olarak gördü.  İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Duruma tepki gösteren hayvansever Pakize Damla Önadım, faillerin bir an önce yakalanmasını istedi. Önadım, “Hayvanın sahibine ulaştık. İki köpeği daha var. Akşamları genelde köpeklerini tavuklara tilki falan gelmesin diye serbest bırakıyormuş. Hayvan iki gündür eve gelmiyormuş. Yaşanan olay karşısında sahipleri de çok şaşkın. Kimseyle bir tartışma yaşamadıklarını söylüyorlar. Kim böyle bir şey yapabilir? ‘Birini rahatsız ettiyse gelip bizi uyarsalar zaten biz hayvanı serbest bırakmazdık.’ diyorlar” dedi.