Muğla’da Kadın ve Girişimcilik söyleşisi düzenlendi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Kadın ve Girişimcilik başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü tarafından dün (15 Aralık) “Kadın ve Girişimcilik” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Selma Ünal ve MUTSO Meclis Üyesi Pınar Canan Topuz katıldı. 

İş hayatında aktif rol alan iş insanlarının tecrübelerinin aktarılması amacıyla düzenlenen söyleşinin moderatörlüğü bölüm öğrencileri Ceyda Vural ve Sefercan Taşcı tarafından gerçekleştirildi.

“KADIN GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜ AÇILMALI”

Programın açılış konuşmasını yapan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan şu ifadelere yer verdi: “Sizler burada zaten öncelikli olan temel bilgiyi almak için buradasınız. Bundan sonrası aldığınız teorik bilgileri pratikte hayata geçirmek. Girişimci olmak için ihtiyacınız olan en öneli şey bu iki temel ögeden geçiyor.”

“Ben özellikle kadın girişimcilerin önünün açılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kadınların aile şirketlerinde yer almasını da çok önemsiyorum. Gençler kendinize güvenin. Çalışmayı sevin, üretmeyi sevin. Ben inanıyorum ki buradan çok büyük iş insanları çıkacak. Kendinize güvenin, hayal etmekten vazgeçmeyin. Hayaliniz varsa eğer üretmenin sonu yok. Ben düzenlemiş olduğunuz bu panel için hepinize çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

Söyleşinin sonunda Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hüseyin Kurt tarafından katılımcılara sertifika takdim edildi.