Muğla’da bir uzman çavuşun doktoru darp ettiğinin öne sürülmesinin ardından başlayan idari soruşturma genişletildi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde 14 Mart Tıp Bayramı’nda, uzman çavuş ve doktor arasında yaşanan olaya ilişkin Başhekimlik tarafından genişletilen idari soruşturmada, hastanede görevli 25 sağlık çalışanının ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli Doktor T.T. ile hastaneye muayene için gelen Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Uzman Çavuş A.A’nın birbirinden şikayetçi olduğu olayda Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından yürütülen idari soruşturma genişletildi.

Buna göre, olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinin ardından, Başhekimlik tarafından olayın yaşandığı gece acil servis ve ameliyathanede görevli, aralarında doktorların da olduğu 25 sağlık çalışanı hakkında idari soruşturma başlatıldı. Uzman Çavuş A.A’nın apandisit şüphesi ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldiği andan taburcu edildiği ana kadarki süreç detaylı bir şeklide incelenecek.

PROTESTO EDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA İDARİ SORUŞTURMAYA DAHİL EDİLECEK

Başhekimlikçe yürütülen idari soruşturmaya, Uzman Çavuş A.A’yı taburcu edildiği sırada alkış ve sloganla protesto eden sağlık çalışanları da dahil edilecek. Bu kapsamda, Uzman Çavuş A.A’nın Doktor T.T’yi darp ettiği öne sürüldükten sonra gerçekleştirilen basın açıklamasına katılan sağlık çalışanlarının tespiti için de cep telefonu ve güvenlik kamerası görüntülerinin inceleneceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

14 Mart’ta Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde görevli Doktor T.T. ile hastaneye apandisit şüphesiyle tedaviye gelen Jandarma Uzman Çavuş A.A. arasında tartışma çıkmış, A.A’nın doktoru darp ettiği öne sürülmüştü.

Olay sonrasında A.A, hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı için tedbiren görevinden uzaklaştırılmıştı.

Soruşturma kapsamında olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirilerek Uzman Çavuş A.A, göreve iade edilmişti.

Uzman çavuşun elinden evrak almaya çalıştığı güvenlik kamerasında görülen Doktor T.T. hakkında ise idari soruşturma başlatılmıştı.