Muğla’da 2021 yılında teknelerden 3600 tonun üzerinde atık toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı içerisinde Gökova Körfezi’nde ve Dalaman koylarında bulunan teknelerden 3 Milyon 637 Bin 125 kg katı atık topladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Gökova Körfezi’nde ve Dalaman koylarında bulunan teknelerden 2021 yılı boyunca 7 atık alım teknesi ile 3 Milyon 637 Bin 125 kg katı atık topladı.

Ayrıca, 2 Bin 198 tekneye hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon 748 bin 395 litre atık pissu, 5 bin 131 litre sintine ve 3 bin 142 litre atık yağ topladı.

“BU GÜZELLİKLERİ GELECEĞE TAŞIMAK EN ÖNEMLİ VAZİFEMİZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’nın güzelliklerini korumak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Kıyılarımız mavi yolculuğun önemli noktalarından birisi. Deniz yaşamını korumak için büyük çaba sarf ediyoruz. Muğla’mızda bu güzellikleri korumak için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. İlçelerimizde düzenli katı atık tesisleri, hafriyat alanları hizmetleri gibi mavi denizlerimizi korumak için teknelerimizle atık toplama ve bertaraf hizmeti veriyoruz. Mavi Deniz Temiz Kıyılar hizmetimizle 7 atık alım teknemiz Göcek-Dalaman, Gökova Körfezi’nde deniz araçlarını dolaşarak çöplerini alıyor ve bertaraf tesislerimize getiriyor. Turizmin yanı sıra deniz yaşamı ve canlıları da bizim için çok değerli. Bu güzellikleri koruyarak geleceğe taşımak da en önemli vazifemiz” dedi.