Muğla’da 100 kadın çiftçiye 1040 küçükbaş hayvan dağıtıldı

Muğla’nın Dalaman ilçesinde “Kadın Dayanışmasıyla Koyun Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında 100 kadın çiftçiye 1040 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü, “Kadın Dayanışmasıyla Koyun Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında kadın çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı yaptı. Dalaman Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören ile 100 kadın çiftçiye 1040 küçükbaş hayvan desteğinde bulunuldu.

Törene katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, projenin 2 yıl boyunca devam edeceğini ifade etti ve Dalaman’da tamamlanan ilk etapta 270 çiftçiye 2 bin 740 küçükbaş hayvanın dağıtıldığını söyledi.

MUHAMMET KARAKUŞ: KADINLARA HER ZAMAN DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Törene katılan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ise “Kadın girişimcilerimizle üreteceğiz, birlikte kazanacağız. Kadınlara her zaman destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Destekten faydalanan çiftçilerden biri olan Gülizar Koyuncu ise daha önce ekonomik sıkıntılardan dolayı hayvancılığı bırakmak zorunda kaldığını fakat proje ile yeniden başladığını belirtti.

Proje kapsamında il genelinde bin kadın çiftçiye 10 bin koyun ve 400 koç dağıtımı yapılacağı bildirildi.