Muğla ve Fethiye’den Batı Karadeniz’e destek mesajı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketi hakkında destek mesajı yayınladı.

Şiddetli yağışlar nedeniyle Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta meydana gelen sel felaketinde birçok yerleşim yeri sular altında kaldı. Köprüler yıkıldı, binalar zarar gördü ve araçlar sürüklendi. Can kaybının 31’e yükseldiği öğrenilirken, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sosyal medya hesapları üzerinden sel bölgesinde yaşayan afetzedelere destek mesajı yayınladı.

“YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Hayatını kaybeden yurttaşlara rahmet dileyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Yüreğimizin bir yanı yanarken bir yanını sel felaketi aldı götürdü. Çok üzgünüz. Kastamonu, Sinop acınızı paylaşıyor, yaralarımızı hep birlikte saracağımızı bilmenizi istiyoruz. Sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“DÖRT BİR YANIMIZ ACI DOLDU”

Batı Karadeniz’deki felakette zarar gören yurttaşlar için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Karadeniz’de gerçekleşen sel felaketinden etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu felaketler son bulsun artık yeter, dört bir yanımız acı doldu” dedi.