Muğla Valisi Orhan Tavlı: “Çanakkale zaferi tarihte unutulmaz bir iz bırakmıştır”

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünü büyük bir gururla idrak ediyor; Çanakkale destanının tüm kahramanlarını saygıyla, minnetle, rahmetle yad ediyoruz” dedi.

“CUMHURİYET’İMİZİ SONSUZA DEK KORUYACAĞIZ”

Büyük fedakarlıkların üzerine inşa edilen Cumhuriyet’i de sonsuza dek koruyacakları belirten Tavlı, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin üstün fedakarlıkları, inanç ve azmiyle Çanakkale’de elde edilen eşsiz başarı Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakmış, vatanın bölünmez bütünlüğü, bağımsız ve hür yaşama onuru için canlarını feda eden yüzbinlerce kahraman Türk evladı ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü tarihe nakşetmiştir. 108 yıl önce olduğu gibi bugün de, ecdadımızın yadigarı olan vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini canımızdan değerli görerek savunacak, istikbalimizden asla taviz vermeyeceğiz. Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı gibi destansı mücadelelerin ve büyük fedakarlıkların üzerine inşa edilen Cumhuriyet’imizi de sonsuza dek koruyacağız” ifadelerini kullandı.

Tavlı mesajının son bölümünde ise “Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanın her köşesinden gelerek Çanakkale’de destan yazan fedakâr ecdadımızı, kahraman mehmetçiğimizi, vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.