Muğla Tarım Güç Birliği Kooperatifi’nin ilk büyük satışını yurt dışına yaptığı açıklandı

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarım Güç Birliği Kooperatifi’nin, Dalaman ilçesinin yerel susamından üretilen üç ton tahini İspanya, Fransa ve Kore’ye sattığı bildirildi.

Muğla Tarım Güç Birliği Kooperatifi’nin, Dalaman ilçesinin yerel susamından üretilen üç ton tahini yurt dışına sattığı açıklandı.

Muğla Tarım Güç Birliği Kooperatifi’nin satışlarını hem yurt içinde hem de İspanya, Fransa ve Kore’de gerçekleştirdiği bildirildi.

“BU DAHA BAŞLANGIÇ”

Muğla’nın tümünü temsil eden güzel ve güçlü bir ekip oluşturduklarını belirten Muğla Tarım Güç Birliği Kooperatif Başkanı Fatih Öztürk, “Güç Birliği’miz kısa sürede kurumsal yapısını da tamamladı ve ilk büyük satışını da gerçekleştirdi. Muğla’mızın bereketli topraklarında üretilen susamdan elde edilen tahin yurt dışına satıldı” diye konuştu.

Bunun daha başlangıç olduğunu söyleyen Öztürk, “Güç Birliği’miz ile üreticilerimiz kazanırken tüketiciler de kaliteli ürüne daha uygun fiyata ulaşacak. Büyükşehir Belediye’mizin destekleri ile uyumlu şekilde çalışıp birlikte üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.