Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bin 971 depremzede tedavi gördü

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bin 971 depremzede tedavi edilirken, hastanede yatan 131 depremzededen 88’i taburcu edildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrası Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 6 Ekim 2023 tarihinden itibaren bin 971 depremzede tedavi edilirken, hastanede yatan 131 depremzededen 88’i taburcu edildi. 43 hastanın ise tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde depremzedelere yönelik tıbbi tedavilerin devam ettiğini belirten Başhekim Prof. Dr. Turhan Togan yaptığı yazılı açıklamada, “Psikolojik destek birimimiz yanı sıra cerrahi girişimlerimiz ve kronik hastalıklarının takibi konusunda hiç bir depremzede vatandaşımız mağdur olmayacak şekilde hizmetlerimiz sürmektedir. Bu güne kadar toplam bin 971 depremzede hastamızı hastanemizde tedavi ettik. Bunların 131 tanesi yatırılarak gerek ameliyat gerekse de medikal tedavileri yapılmış olup 88 hastamız taburcu edilirken, 43 hastamızın tedavisi devam ediyor. Ayaktan polikliniklerimize başvuran bin 928 hastamızın medikal tedavileri düzenlenmiş olup takip süreçleri devam etmektedir” ifadelerini kullandı.