Muğla Büyükşehir Belediyesi akaryakıt istasyonu kuracak

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kuracağı akaryakıt istasyonu ile Büyükşehir Belediyesi ve bağlı idarelerinin akaryakıt teminlerinde yıllık yaklaşık 3,5 milyon TL tasarruf edilmesi planlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi BELTES Petrol Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Ula ilçesi Kızılağaç Mahallesi’nde akaryakıt istasyonu kuruluyor.

Akaryakıt istasyonunda LPG dâhil 5 adet yakıt pompası, elektrikli araç şarj istasyonu ve market yer alacak. Ayrıca pompadan adblue dolumu da yapılabilecek. Akaryakıt istasyonunun maliyeti ise 7 Milyon 67 Bin TL.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YILLIK AKARYAKIT MALİYETİ DÜŞÜRÜLECEK

Kurulacak akaryakıt istasyonu ile Büyükşehir Belediyesi ve bağlı idarelerince tüketilen yıllık akaryakıtın daha uygun maliyet ile kullanımı sağlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nin işletme maliyetlerini düşürme amacı ile yapılan akaryakıt alım ihalelerinde Büyükşehir Belediyesi şirketinin iştiraki sağlanarak ihalelerde rekabet arttırılacak ve indirim oranları yükseltilecek.

YILLIK 3,5 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

BELTES Petrol Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından bayilik sözleşmesinin imzalanması ile akaryakıt istasyonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi ve bağlı idarelerinin akaryakıt teminlerinde yıllık yaklaşık 3,5 milyon TL tasarruf edebilecekleri öngörülüyor.

İstasyondan vatandaşlarda yararlanabilecek.