Muğla Adalet Kervanı​

20 Ekim 2023
Datça

Muğla Adalet Kervanı yolda – Birinci gün | Datça’da yurttaşlar bir araya geldi


Yargının ‘kapatılmalı’ dediği Muğla’daki üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın ilk durağı Datça oldu.

 

Habere git

20 Ekim 2023
Datça
Muğla Adalet Kervanı yolda – Birinci gün | “Cennet Muğla’nın bir avuç sermaye sahibini daha fazla zengin etmek için cehenneme çevrilmesine daha fazla tahammülümüz yok”

Yargının ‘kapatılmalı’ dediği Muğla’daki üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın ilk durağı Datça oldu. Farklı noktalarda termik santrallerin neden kapatılması gerektiğine dair yapılan buluşmaların ardından basın açıklaması düzenlendi.

 

Habere git

20 Ekim 2023
Datça
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Datça | “Mahkeme kararlarına uyulmasını ve Muğla’daki termik santrallerin kapatılmasını istiyoruz, temel sorun bu”

Muğla’daki termik santrallerin yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam etmenine karşı, bu santrallerin kapatılması talebiyle, “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Kervana katılan yurttaşlardan hukukçu Güngör Erçil, taleplerini ve katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

 

Habere git

20 Ekim 2023
Datça
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Datça | “Özellikle yerel üreticilerin hava kirliliğinden dolayı ürünlerindeki tahribat söz konusu oldu”

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Kervan’a katılan yurttaşlardan Serap Yaman, Datça’da yaptıkları çalışmayı, taleplerini ve Kervan’a katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

Habere git

21 Ekim 2023
Marmaris
Muğla Adalet Kervanı yolda – İkinci gün | Marmaris’te yurttaşlar bir araya geldi
Muğla Adalet Kervanı

Yargının ‘kapatılmalı’ dediği Muğla’daki üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın ikinci durağı Marmaris oldu.

 

Habere git

21 Ekim 2023
Marmaris
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Marmaris | “Keşke yetkililer yapması gerekeni yapsaydı da bu Kervan yola çıkmasaydı”

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, 20 Ekim’de “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Kervan’a katılan yurttaşlardan Halime Şaman, Marmaris’te yaptıkları çalışmayı, taleplerini ve Kervan’a katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

 

Habere git

22 Ekim 2023
Akyaka
Muğla Adalet Kervanı yolda – Üçüncü gün | Akyaka’da yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” üçüncü durağı olan Akyaka’da.

Habere git

22 Ekim 2023
Akyaka
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Akyaka | “Köyleri dolaşırken özellikle santrallerden şikayetçi olan kanser hastalarıyla karşılaştık”
Muğla Adalet Kervanı

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, 20 Ekim’de “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Kervan’a katılan yurttaşlardan Rahime Simpson, Akyaka ayağında yaptıkları çalışmayı, taleplerini ve Kervan’a katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

 

Habere git

23 Ekim 2023
Menteşe
Muğla Adalet Kervanı yolda – Dördüncü gün | “Havamızı, suyumuzu, toprağımızı korumak istiyorsak termik santrallar kapatılmalıdır”

Yargının ‘kapatılmalı’ dediği Muğla’daki üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın dördüncü durağı Menteşe oldu. Yurttaşlar yaptıkları basın açıklamasında termik santrallerin kapatılması taleplerini tekrar etti.

Habere git

23 Ekim 2023
Menteşe
Muğla Adalet Kervanı yolda: Dördüncü gün | “Gelin artık termik santralleri kapat diyen yargı kararını uygulayın ve Muğla’nın yaşadığı zulme son verin”

Yargının ‘kapatılmalı’ dediği Muğla’daki üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın dördüncü durağı Menteşe oldu. Yurttaşlar yargı kararının uygulanmamasından kaynaklanan hak kayıplarının çözümünün, termik santrallerin kapatılmasından geçtiğini söyledi.

 

Habere git

24 Ekim 2023
Yatağan
Muğla Adalet Kervanı yolda: Beşinci gün | Yatağan’da yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” beşinci gününde Yatağan’a ulaştı.

Habere git

24 Ekim 2023
Yatağan
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Yatağan | “Santraller 80’lerin başında devreye girdiğinden beri 68 bin erken ölüm olduğundan bahsediliyor”

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Kervan’a katılan yurttaşlardan Levent Büyükbozkırlı, Yatağan’da yaptıkları çalışmayı, taleplerini ve Kervan’a katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

 

Habere git

25 Ekim 2023
Milas
Muğla Adalet Kervanı yolda: Altıncı gün | Milas’ta yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” altıncı gününde Milas’a ulaştı.

 

Habere git

25 Ekim 2023
Milas
Muğla Adalet Kervanı yolda: Altıncı gün – Milas | “Birleşmiş Milletler ‘küresel kaynama çağının’ başladığını söyledi”

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” altıncı gününde Milas’a ulaştı. Yurttaşlar yaptıkları basın açıklamasında termik santrallerin kapatılması taleplerini tekrar etti.

 

Habere git

25 Ekim 2023
Milas
Muğla Adalet Kervanı yolda: Altıncı gün – Milas |Yurttaşlar Güllük’te bildiri dağıttı

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” altıncı gününde Milas’a ulaştı. Kervan’da Güllük’te bildiri dağıtarak yurttaşlar termik santrallerin zararları hakkında bilgilendirildi ve yürüyüş yapıldı.

 

Habere git

25 Ekim 2023
Milas
Muğla Adalet Kervanı | Nejla Işık: “Uyuduğumuz uykudan uyanalım. Suyumuza, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım”

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, 20 Ekim’de “Muğla Adalet Kervanı” başlatıldı. Yurttaşların Milas’ta yaptıkları basın açıklamasının ardından Kervan’a katılan yurttaşlardan Nejla Işık konuşma yaptı.

 

Habere git

26 Ekim 2023
Bodrum
Muğla Adalet Kervanı yolda: Yedinci gün | Bodrum’da yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” yedinci gününde uzun süredir su kesintileri ile mücadele eden Bodrum’a ulaştı.

Habere git

26 Ekim 2023
Bodrum
Muğla Adalet Kervanı yolda: Yedinci gün | HEDEP’li Akın Bodrum’da konuştu: “Termik santrallerin devam etmesinin sebebi 'beşli çete'den Limak’a para aktarmak”

Muğla’da mahkemenin “kapatılmalı” dediği üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın yedinci durağı Bodrum oldu. Bodrum’daki basın açıklamasının ardından söz alan HEDEP’li İbrahim Akın, “Daha çok sesimizi çıkartırsak bu yasayı uygulatabileceğiz” dedi.

 

Habere git

26 Ekim 2023
Bodrum
Muğla Adalet Kervanı yolda: Yedinci gün | Ahmet Aras: “Termik santrallerin bir an önce bölgemizden, Türkiye'den ve dünyadan kaldırılması gerekir”

Muğla’da mahkemenin “kapatılmalı” dediği üç termik santralin bugün hala çalıştırılmasındaki hukuksuzluk ile bu süreçte santrallerin yarattığı ekolojik ve toplumsal yıkıma dikkat çekmek amacıyla yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı”nın yedinci durağı Bodrum oldu. Basın açıklamasının ardından konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bir an önce suyun gerçek sahibi olan insana, vatandaşlara, halka sunulması gerekmektedir” dedi.

 

Habere git

26 Ekim 2023
Bodrum
Muğla Adalet Kervanı’na katılanlar anlatıyor – Bodrum | “Diyoruz ki; termikleri kapat, mahkeme kararlarına uy, Muğla cennet kalsın”

Muğla’da yargı kararlarına rağmen çalıştırılmaya devam eden üç termik santralin kapatılması talebiyle, “Muğla Adalet Kervanı” başlatılmıştı. Kervan’a katılan yurttaşlardan Elif Eren, Bodrum’da yaptıkları çalışmayı, taleplerini ve Kervan’a katılma gerekçelerini Gündem Fethiye’ye anlattı.

 

Habere git

27 Ekim 2023
Ören
Muğla Adalet Kervanı yolda: Sekizinci gün | Ören’de yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” sekizinci gününde Ören’e geldi.

Habere git

28 Ekim 2023
Akbelen
Muğla Adalet Kervanı tamamlandı: Dokuzuncu gün | Akbelen’de yurttaşlar bir araya geldi

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” dokuzuncu gününde Akbelen’e geldi.

 

Habere git

28 Ekim 2023
Akbelen
Muğla Adalet Kervanı tamamlandı: Dokuzuncu gün | Akbelen’de yurttaşlar açıklama yaptı: “Kapatma kararı olan santraller bölgeye ölüm saçmaya devam ediyor”

Muğla’daki üç termik santral hakkında 1996 yılında verilen ve bugün hala uygulanmayan kapatma kararının uygulanması talebiyle 20 Ekim’de Datça’da yola çıkan “Muğla Adalet Kervanı” dokuzuncu gününde Akbelen’e geldi. Akbelen’de açıklama yapıldı: “Bölgenin halkı yıllardır üç termik santral işletilsin diye büyük bedeller ödüyor”

Habere git