MUÇEP’ten CHP ve Milas Belediyesi’ne: “İfade verme sırası sizde”

Muğla Çevre Platformu, CHP ve Milas Belediyesi’ne YK Enerji’nin Zeytin Şenliği’ne sponsor olmasını nasıl açıklayacaklarını sordu.

Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan Akbelen Ormanı’nı tehdit eden Yeniköy-Kemerköy Termik Santrali’ni işleten YK Enerji’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Milas 7’nci Zeytin Şenliği sonrası tartışmalar devam ediyor. Şenlikte gözaltına alınan ekoloji aktivisti Deniz Gümüşel’in serbest bırakılmasının ardından Muğla Çevre Platformu, “Şimdi Milas Halkı’na ifade verme sırası sizde” diyerek, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milas Belediyesi’ne “Kömürcü şirketin Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne sponsor olmasını nasıl açıklayacaksınız” diye sordu.

“UNUTMAYIZ, UNUTTURMAYIZ”

Muğla Çevre Platformu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan gönderide, CHP ve Milas Belediyesi etiketlenerek sorular yöneltildi ve “Siz açıklama yapmadıkça bizler hatırlatmaya devam edeceğiz. Unutmayız, unutturmayız” ifadeleri kullanıldı.

“ZEYTİNİ VE ORMANI YOK ETMELERİNİN GÜNAHINI TEMİZLETEMEYECEKSİNİZ”

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay’ın, Zeytin Şenliği’nin ardından yaptığı “Zeytin, Milas’ımız ve Muğla’mız için çok önemli bir ürün. Bölgemizin önemli ürünü zeytin ve zeytinyağının dünya markasına dönüşmesini sağlayacak 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin düzenlenmesinde emeği geçen başta Milas Belediye’miz olmak üzere tüm kurum kuruluşlara teşekkür ederiz” açıklamasına da tepki MUÇEP Milas’tan geldi.

MUÇEP Milas’ın Erbay’ın gönderisine verdiği yanıtta, “’Kömür zeytinin katili’ dedi Deniz ve gözaltına alındı. Limak Enerji ve IC İçtaş Enerji’nin sponsorluğunu kabul ederek, onların Milas’ta zeytini ve ormanı yok etmelerinin günahını temizletemeyeceksiniz” ifadelerine yer verildi.