MIYC Kış Trofesi Yat Yarışları’nın üçüncü ayağı sona erdi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen Marmaris MIYC Kış Trofesi Yat Yarışları’nın üçüncü ayak mücadelesi son buldu.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün (MIYC) bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği Kış Trofesi’nin üçüncü ayağı sona erdi.

27 yelkenli yat ile Türkiye, Rusya ve Romanya’dan 300 yelkenci katıldığı trofede, dereceye giren sporculara kupaları takdim edildi.

Sporcular ilk gün (4 Mart 2023) körfez içi ve körfez dışında iki kez yarıştılar. Tek yarış yapılan ikinci günde (5 Mart 2023) yine yelkenciler hakem heyetinin rüzgara göre uygun parkur belirlemesinin ardından yarışa başladı.

ERTELENEN İKİNCİ AYAK YARIŞLARI 18-19 MART TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

MIYC’ın Kış Trofesi’nin ikinci ayak yarışları, depremlerden dolayı ertelenmişti. Ertelenen ikinci ayak yarışlarının 18- 19 Mart tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Başkanı Zafer Öznur, “Yaraların sarılmaya başlanmasının ardından yarışlar yapılabilir kararı ile üçüncü ayak yarışlarımızı planlanan tarihte yaptık. Birinci ayakta dereceye girenlere kupalarını verdik. Marmaris’in muhteşem körfezinde hem koy içi hem de koy dışında belirlenen rotalarda ilk gün iki yarış ikinci gün de tek yarış gerçekleşti. 18-19 Mart tarihlerinde de ertelediğimiz ikinci ayak yarışlarını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yarışların devam edeceğini dile getiren Kulüp Komodoru Erol Algül ise “27 tekne ve farklı ülkelerden gelen yarışmacılar ile üçüncü ayak yarışlarımızı gerçekleştirdik. Hava beklediğimiz gibiydi, rüzgar hızı uygun oldukça yarışlar yapıldı” şeklinde konuştu.

Bir önceki kış trofesi şampiyonlarından Kaçamak teknesi kaptanı Ali Toker ise hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu dile getirerek, “10 yıldır İstanbul’dan gelerek Marmaris’te yarışıyoruz. Marmaris’e sadece yarış için bile olsa gelebilmek gerçekten keyif verici; biraz olsun stres ve kaostan uzaklaşmış oluyoruz. Geçen yıl birinci olmuştuk, bu yıl ikinci olarak başladık bakalım ama hedefimiz yine şampiyon olmak” dedi.