Milas’ta üretici kadınlara 100 bin ıtri tıbbi bitki ve 5 bin meyve fidanı dağıtıldı

Muğla’nın Milas ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üretici kadınlara ıtri tıbbi bitki ve meyve fidanı dağıtıldığı açıklandı.

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Muğla’nın Milas ilçesinde etkinlik düzenlendi.

Üretici kadınlarla Muğla’da misafir edilen depremzede aileler bir araya gelirken, depremde hayatını kaybedenleri temsil eden zeytin fidanı dikildi.

Etkinlikte katılımcılara 100 bin ıtri tıbbi bitki ile 5 bin meyve fidanı dağıtıldığı açıklandı.

Muğla’nın kuzeydeki en önemli deprem üretim aksının Milas olduğunu söyleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, tarımsal üretimin sekteye uğradığı zor dönemlerden geçtiklerini ifade ederek, “Çok büyük sıkıntılar yaşadık ama şükürler olsun ki afet fonundan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) ve Cumhurbaşkanlığı’ndan tüm üreticilerimizin banka hesaplarına gerekli ücretler yatırıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’mızın terzi usulü proje çalışmalarıyla üreticiyi desteklemeye gayret ettik” dedi.

Törene, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Tutar, kooperatif başkanları, ziraat odası başkanları, muhtarlar, üreticiler ve mahallede kalan depremzede misafirler katıldı.