Milas’ta sıfır atık merkezi için çalışmalar başladı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçede sıfır atık merkezi için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Burgaz Mahallesi’nde kurulacak olan sıfır atık merkezi için çalışmalar başladı. Milas Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği gereğince Milas Belediyesi çalışmalarını hızlandırdığı belirtilirken, birinci sınıf atık getirme merkezinin temel atma işlemlerinin başladığı aktarıldı.

Bununla birlikte; tesisin yapımının tamamlanmasıyla birlikte 14 grupta ayrı ayrı biriktirilen atıklar, geri dönüşüme veya bertarafa gönderilmesi amacıyla atık getirme merkezine teslim edileceği ve bu sayede çevrenin korunmasına ve geri dönüşüme katkı sağlanacağı belirtildi.

“MİLAS’IMIZA ÇOK ÖNEMLİ BİR TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas’ımızda geri dönüşüme ve çevrenin korunmasına yönelik önemli bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Sıfır Atık Yönetmeliği gereği Burgaz Mahalle’mizde birinci sınıf atık getirme merkezimizin temelini attık. Milas Belediye’mize bağlı ilgili tüm müdürlüklerimiz çalışmalarına aralıksız devam ettiğimiz merkezimizin inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Milas’ımıza çok önemli bir tesisi kazandıracağız” dedi.