Milas Belediyesi halı ipi dağıtımına başladı

Milas Belediyesi yurttaşlardan gelen talep doğrultusunda ücretsiz olarak halı ipi dağıtımına başladı. Bu sayede unutulmaya yüz tutmuş “Milas Halısı” dokunmasının teşvik edileceği söylendi.

Milas Belediyesi, dün (10 Şubat) Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yangından etkilenen 11 kırsal bölgede yurttaşlara halı ipi dağıtımı gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Açıklamada Akçakaya, Bayır, Beyciler, Bozalan, Çiftlik, Çökertme, Demirciler, Fesleğen, Gökbel, Gürceğiz ve Türkevleri mahallelerinde halı dokumayı taahhüt eden 238 yurttaştan toplanan talep dilekçeleri sayesinde gerçekleşecek projede yaklaşık 3600 kilogram ipin dağıtılacağı söylenmişti.

Yapılan açıklamada “Bu sayede unutulmaya yüz tutmuş ‘Milas Halısı’ dokunması da teşvik edilmiş olacak.” dendi.

BOZALAN, GÖKBEL VE ÇÖKERTME MAHALLELERİNDE İLK İP DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bugün ise Bozalan Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle ilk ip dağıtımı gerçekleşti. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik refah seviyelerini arttırmak, vatandaşlarımızın yangın nedeni ile yaşadıkları ekonomik gelir kaybını telafi etmek ve sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla alternatif gelir yaratabilmek adına Bozalan Mahallemizde gerçekleşen törenle ilk etapta talepte bulunan Bozalan, Gökbel ve Çökertme Mahalleli vatandaşlarımıza halı ipi dağıtımını gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında talepte bulunan diğer mahallelerimizde de dağıtımlarımız devam edecek.” dedi.