Menteşe’de ödüllü fikir yarışması

Menteşe Belediyesi, kent-üniversite entegrasyonuna yönelik ödüllü fikir yarışması düzenliyor.

Menteşe Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğrenim gören yaklaşık 40 bin öğrenci ile Menteşe halkı arasında sosyal köprüyü güçlendirmek adına ödüllü fikir yarışması düzenliyor.

Menteşe Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kötekli Mahallesinde gençlik festivalleri ile çeşitli etkinlikler düzenleyen, öğrencilerin barınma sorununa çözüm bulmak adına Kötekli Gençlik Merkezini hayata geçiren ve soğuk kış aylarında sıcak çorba ikramında bulunan Menteşe Belediyesi, halkın fikirlerine değer vererek bu yarışma ile üniversite-kent entegrasyonunu daha da geliştirmeyi hedefliyor. Bu konuda yeni yaratıcı fikirlere değer veren Menteşe Belediyesi en etkili bulduğu 5 fikre ödül verecek” ifadeleri kullanıldı.

“5 FİKİR, TOPLAMDA 5.000 TL ÖDÜL”

Yarışma başvuruları, videa uygulaması ve internet adresi üzerinden online olarak yapılıyor.

Belediye’nin yarışmaya katılım hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü fikir yarışmasına telefonunuza ücretsiz olarak indirdiğiniz videa uygulaması üzerinden ya da fikrimiz.org internet sitesi üzerinden katılım sağlayabilirsiniz. 15 Şubat – 15 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve her yaştan katılımcıya açık olan ödüllü fikir yarışmasında Menteşe Belediyesi Seçici Kurulunun en etkili bulduğu 5 fikir toplamda 5.000 TL (5 Bin Türk Lirası) değerinde ödül kazanıyor” denildi.

Yarışma hakkında detaylı bilgiler, Menteşe Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alıyor.