Menteşe’de lise öğrencilerine mobil oyun geliştirme eğitimi 20 Mart’ta başlayacak

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi’nde lise öğrencileri için Pixel Art tasarım programı ve 2D Unity oyun geliştirme eğitimlerine başvuruların 20 Mart’ta başlayacağı açıklandı.

Menteşe Belediyesi Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi’nde 14 – 17 yaş aralığındaki öğrencilere verilecek Pixel Art tasarım programı ve 2D Unity oyun geliştirme eğitimlerine başvuruların 20 Mart’ta başlayacağı bildirildi.

“TASARIM PROGRAMI VE OYUN GELİŞTİRME KURSLARIMIZ BAŞLIYOR”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Çocuk Bilim Parkı ile Robotik ve Kodlama Merkezi’nin gençleri bilimle, yazılımla ve teknolojik vizyonla tanıştırmak için önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “Çocuklarımızın bilimden, yazılımdan ve teknolojik gelişmelerden uzakta kalmamaları adına hizmete açtığımız Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi’mizdeki eğitimlerimiz devam ediyor” dedi.

Daha önce dijital oyun kodlama ve tasarım eğitimleri verdiklerini söyleyen Gümüş, “Çocuklarımızı; teknolojiyi takip eden, yazılım tecrübesi olan donanımlı bireyler olarak yetiştirmek adına şimdi de tasarım programı ve oyun geliştirme kurslarımız başlıyor” ifadelerini kullandı.

Lise grubundaki 14 – 17 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik ücretsiz olarak verilecek eğitimlere katılmak isteyenlerin, 20 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Menteşe Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Kontenjanla sınırlı olan ve toplam iki ay sürecek eğitimlerin, 1 Nisan 2023 tarihinde iki grup halinde başlayacağı açıklandı.