Menteşe’de ev kadınları için ücretsiz tenis kursu düzenlenecek

Menteşe Belediyesi, ücretsiz ev emekçisi kadınlar için ücretsiz tenis kursu düzenleyeceğini açıkladı.

Menteşe Belediyesi, ev işlerini herhangi bir ücret talep etmeden yapan ev kadınları için ücretsiz tenis kursu düzenleyeceğini açıkladı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, düzenlenen kurs ile ücretsiz ev emekçisi kadınların spor yaparak sosyalleşmelerini amaçladıklarını söyledi. Kurslara yoğun bir talep olduğunu dile getiren Gümüş, “Gelen talepler üzerine tenis kursumuzun ikinci grubunu da açtık. Çok yakında turnuva da düzenleyeceğiz.” dedi.

Belediye olarak temel kamu hizmetini dışında kalan halkın her kesimine hitap eden sosyal ve sportif faaliyetleri hayata geçirdiklerini ifade eden Gümüş, “Ev hanımları, yenilediğimiz Ali Fuat Özge Spor Kompleksi’ndeki kapalı tenis kortunda ücretsiz tenis kursumuza katılım sağlıyorlar. Şu ana kadar 80 ev hanımı ücretsiz tenis kurslarımızdan faydalandı. Amacımız ev hanımlarının tenis sporu sayesinde daha da sosyalleşerek aktif olarak da spor yaşamına katılmalarıdır” dedi.

Menteşe Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ücretsiz tenis kursuna katılmak isteyen isteyen kadınların, 1 Mart Salı gününe kadar 0 (252) 214 48 80/6321 numaralı telefondan Menteşe Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile iletişime geçerek kayıt yaptırabilecekleri söylendi.