Menteşe’de depremzedelere çamaşır ve duş hizmeti veriliyor

Menteşe Belediyesi, Kötekli Gençlik Merkezi’nde (MEGEM) Menteşe ilçesine gelen depremzedeler için çamaşırhane ve duş hizmeti verilmeye başlandığını açıkladı.

Muğla’nın Menteşe ilçesine gelen depremzedeler için Menteşe Belediyesi’nin Kötekli Gençlik Merkezi’nde (MEGEM) çamaşırhane ve duş hizmeti verilmeye başlandığı bildirildi.

İlçelerine gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalara devam ettiklerini açıklayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Kışla Parkı içerisinde bulunan El Ele Butik Dayanışma Merkezi’mizde depremzedelerin kıyafet, ev eşyası gibi ihtiyaçları karşılanırken, Kötekli Mahalle’mizde Menteşe Belediyesi Aşevi tarafından her gün üç öğün yemek hizmeti veriyoruz. Şu ana kadar 2 bin depremzede vatandaşımızın ihtiyaçlarına karşılık verdik. Depremzedelere yönelik Kötekli Gençlik Merkezi’nde çamaşırhane ve duş hizmeti vermeye başladık. Çamaşırhanemizde kurutma makinelerimiz de mevcut” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ HAFTANIN YEDİ GÜNÜ BU HİZMETTEN FAYDALANABİLİR”

Çamaşırhanenin deterjan gibi bütün temizlik maddelerinin yine belediye tarafından karşılandığını belirten Gümüş, “Vatandaşlarımız haftanın yedi günü ihtiyaç duydukları her an bu hizmetlerimizden faydalanabilirler. Depremin büyük yaralar açtığı Malatya ve Hatay’a yardımsever vatandaşların da katkılarıyla desteğe, deprem bölgelerinden ilçemize gelen depremzedelere de hizmete devam edeceğiz. Yaralarımızı hep birlikte dayanışma ile sararak bu zor günleri birlikte aşacağız” diye konuştu.