Mehmet Oktay: “Çanakkale geçilmez”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Tüm imkansızlıklara karşın kazanılan bu zafer, ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir” dedi.

“BU ZAFER BİR MİLLETİN YENİDEN VAR OLUŞUNA ZEMİN HAZIRLAMIŞTIR”

Türk milletinin önüne çıkan tüm engelleri aşabilecek güçte olduğunu dünyaya kanıtladığını belirten Oktay, “18 Mart 1915’te kahraman Türk askerlerimizce Çanakkale’de yazılan destan, tarihimizin en gurur verici cesaret, yiğitlik ve başarı örneklerinden birisi olmuştur. Çanakkale zaferiyle Türk milleti adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Bu zaferle kahraman Türk ordusu, vatan ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin önüne çıkan tüm engelleri aşabilecek güçte olduğunu dünyaya kanıtlamıştır. Tüm imkansızlıklara karşın kazanılan bu zafer, ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini tüm dünyaya kabul ettirmiş ve bir milletin yeniden var oluşuna zemin hazırlamıştır” ifadelerini kullandı.

Tarihin gördüğü ve yazdığı en büyük liderin Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu ifade eden Oktay, “Türk ordusunun Çanakkale’de vermiş olduğu büyük mücadelenin 108’inci yıldönümünde bize bu büyük zaferin gururunu armağan eden; tarihin gördüğü ve yazdığı en büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; adı bilinen, bilinmeyen, kanıyla, canıyla, tüm varlığıyla bu vatana hizmet eden tüm kahramanları saygı, sevgi ve rahmetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum” açıklaması yaptı.