Marmaris’te yağış etkili oluyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanan sağanak yağış sebebiyle dereler taştı, iş yerlerini su bastı ve ağaçlar devrildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak sağış sebebiyle İçmeler Mahallesi’nde dereler taştı. Yağışın etkisiyle bazı ev ve iş yerlerini su basarken, bazı ağaçlarında devrildiği öğrenildi.

Hisarören Mahallesi Asparan mevkiinde ise su taşkınları meydana gelirken, Turunç Mahallesi’nde yaşanan sel ile birlikte dağdan gelen tomruklar dereleri tıkadı. Bölgede cadde ve sokaklarda su taşkınları yaşandı.

DENİZ KAHVERENGİYE BÜRÜNDÜ

Sabah saatlerinden bu yana metrekareye 89 kilogram yağış düşen Marmaris’te yer alan İçmeler ve Marmaris Körfezi’nde sel suları nedeniyle denizin rengi kahverengiye dönüştü.

“SIKINTILI HER NOKTAYA MÜDAHALE EDİLİYOR”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Değerli hemşehrilerim, yağışlar nedeniyle maalesef İçmeler mahallemizde bir kez daha sel olayıyla karşı karşıya kaldık. Belediye ekiplerimizle sahadayız. Sıkıntılı her noktaya müdahale ediliyor. 0 850 888 48 48 numaralı Halk Masası da gelen talepleri sahadaki birimlere iletiyor. Sizlerden de dikkatli olmanızı, mecbur kalmadıkça özel araçla trafiğe çıkmamanızı, Emniyet güçlerinin ve Belediye ekiplerimizin uyarılarını dikkate almanızı önemle rica ederim” ifadelerine yer verdi.

“ÖZEL ARAÇLARLA TRAFİĞE ÇIKMAYIN”

Marmaris Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Akşam saatlerinden beri etkili olan yağışlar nedeniyle İçmeler Mahalle’mizde dağlardan inen yağmur suları yer yer sel riskine yol açmaktadır. Belediye ekiplerimiz sahada gerekli görülen noktalarda müdahalelerini sürdürmektedir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını, mecbur kalmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını ve Emniyet güçlerinin ve Belediye ekiplerimizin uyarılarını dikkate almalarını önemle rica ederiz” denildi.

Ayrıca, Bodrum’da da sabahtan bu yana aralıklarla sağanak etkili olurken, ilçedeki yollarda zaman zaman ufak çaplı su taşkınları yaşandığı bildirildi.