Marmaris’te motosiklet sürücüleri için güvenli trafik semineri verildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde motosiklet sürücüleri için trafik güvenliğine yönelik bir eğitim semineri yapıldığı bildirildi.

Marmaris Belediyesi, Marmaris Motosiklet Kulübü ile Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu iş birliği ile motosiklet kullanıcılarına yönelik ‘güvenli trafik’ konulu bir seminer düzenlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş ile Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’ndan Harun Avcı’nın katıldığı eğitim seminerinde motosiklet kullanımının çok dikkat gerektirdiği vurgulandı.

Armutalan Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe çok sayıda motosiklet sürücüsü ile İleri Sürüş Eğitmeni Rahmi Barutçu ve Marmaris Motosiklet Kulübü Başkanı Çağatay Çapacı da katıldı. Barutçu, güvenli sürüş ve trafik kurallarıyla ilgili bilgiler verdi.

Marmaris’te motosiklet kullanımını daha güvenli hale getirmeye çalıştıklarını söyleyen Çapacı ise “Bugün de İstanbul’dan gelen eğitmenlerimizle bu semineri gerçekleştirdik. Hepimizin özellikle trafik kuralları konusunda çok dikkatli olması gerek” ifadelerini kullandı.

Eğitimin sonunda, motosiklet sürücülerine reflektif yedek hediye edildi.