Marmaris’te iki yapının kaçak ilaveleri yıkıldı

Marmaris Belediyesi tarafından Beldibi Mahallesi’ndeki bir binanın kaçak çatı katının ve Armutalan Mahallesi’ndeki bir dükkanın kaçak ilavelerinin yıkıldığı açıklandı.

Marmaris Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından imar kanununa aykırı yapılara karşı yürütülen çalışmalar kapsamında; Beldibi Mahallesi Gökbel mevkisinde eski mevcut tek katlı evin üzerine briket malzemeden yapılmış olan ruhsatsız kaçak katın ve Armutalan Mahallesi Şehit Ahmet Benler Caddesi üzerindeki onaylı ruhsat ve eki mimari projesine aykırı olarak bina çekme mesafeleri içinde yapılan zemin kat dükkan büyütmelerinin yıkıldığı açıklandı.

Yıkım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yurttaşlardan ekstra hassasiyet beklediklerini ifade ederek, “Önümüzdeki haftadan itibaren hem merkezde hem de kırsal mahallelerde çalışmalarımız olacak.  Son yaşadığımız afet bize yaşadığımız yapıların önemini bir kez daha gösterdi. Bizler ruhsatsız ve kaçak yapıları yıkarken aslında öncelikle vatandaşımızın güvenliğini ve hayatını öncelemiş oluyoruz. Bizim görevimiz kanunlara ve ilgili imar mevzuatına uygun yapı imalatına izin vermek, uymayanı da gerekli kurallar dahilinde uyarmak ve sonra da kaçakla mücadele etmektir. Tüm hemşehrilerimizden bu konuda ekstra hassasiyet bekliyorum” dedi.