Marmaris’te dört kurum çocuklara ücretsiz kurs için imza attı

Marmaris Belediyesi, MAKSAD, ÜÇADER ve Eğitim-Sen Marmaris Şubesi’nin; çocuklara sanat, robotik kodlama ve yazılım kurslarının ücretsiz olarak verilmesini öngören bir protokole imza attığı açıklandı.

Marmaris Belediyesi, Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD), Üretim Çocuklar Akademisi Derneği (ÜÇADER) ve Eğitim-Sen Marmaris Şubesi’nin; görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama, yazılım gibi konulara yeteneği olan çocuklara ücretsiz kurs verilmesi için protokol imzaladığı bildirildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın makam odasında gerçekleşen imza törenine Eğitim-Sen Marmaris Şube Başkanı Altan Kumbasar, MAKSAD Başkanı Samir Gülahmedov ve ÜÇADER Başkanı Mehmet Doğan katıldı. 

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİN YAKALANMASI ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM”

Çocuklara desteklerinin devam edeceğini belirten Mehmet Oktay, “Çocuklarımızın erken yaşlardan itibaren sanat, yazılım, kodlama, teknolojik alanlarda eğitim alması için bir projenin adımlarını atıyoruz. Çocuklarımızın kendilerini yetiştirmeleri ülkemizin geleceğini şekillendirecektir. Bu nedenle onlara desteğimiz sonuna kadar devam edecek. Eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanması adına önemli bir adım olan bu proje dolayısıyla tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.