Marmaris ve Fethiye belediyeleri afet ve acil durumlara karşı iş birliği protokolü imzaladı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’de bir araya gelerek afet ve acil durum olaylarına karşı karşılıklı yardım ve iş birliği protokolü imzaladı.

Fethiye Belediyesi ve Marmaris Belediyesi kendi kapasitelerini aşabilecek her türlü afet ve acil durum olaylarına karşı iş birliğine ilişkin usul ve esasları kapsayan karşılıklı yardım ve iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyareti sırasında imzalandı. Oktay Fethiye Belediyesi ile ilişkilerinin çok iyi bir şekilde devam ettiğini belirterek, böylesine değerli bir konuyla ilgili protokol imzaladıklarından dolayı da mutlu olduklarının söyledi.

OKTAY: OLASI AFET DURUMLARINDA DA İKİ BELEDİYE BİRBİRİNE İŞGÜCÜ, ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK

Oktay, Twitter hesabından protokol ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Hiçbir zaman yaşanmasını istemesek de afetler hayatımızın gerçeği. Marmaris Belediyesi olarak afetlere yönelik hazırlıklarımız, iş birliği çalışmalarımız sürüyor. Belediyemizin Arama Kurtarma ekibi eğitimlere devam ederken Fethiye Belediyesi ile bir iş birliği protokolü imzaladık.

Fethiye Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca’yla imza attığımız protokolle belediye ekiplerimiz afet öncesinde eğitim, tatbikat gibi ortak çalışmalar yapacak. Olası afet durumlarında da iki belediye birbirine işgücü, araç ve iş makinesi desteği sağlayacak.”

KARACA: YANGIN FELAKETLERİ, DAYANIŞMANIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİZLERE ACI BİR ŞEKİLDE GÖSTERDİ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Biz önlemimizi almak zorundayız. Konuyla ilgili Fethiye Belediyesi olarak birçok ilgili sivil toplum kuruluşu ile iş birliği içerisindeyiz. Gönüllülerimizle de temas halinde eğitimlerimiz sürekli devam ediyor. Belediye ekiplerimiz daima hazır. Jeoloji Mühendisimiz Serhat Karagöz ile her daim istişare içindeyiz. Protokolümüzün iki belediyeye de hayırlı olmasını diliyor, Mehmet Oktay başkanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Karaca Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise şunları ifade etti: “Geçtiğimiz yaz yaşadığımız yangın felaketleri, dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere acı bir şekilde göstermişti. Bugün, Mehmet Başkanımla müdahale kapasitelerini aşan her türlü afet ve acil durumda birbirimizin yanında olacağımıza ilişkin, anlamlı bir protokol imzaladık.”