Marmaris sağanak yağışa teslim oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, son 24 saatte metrekareye 170 kilogram yağmur düştü. Marmaris Belediyesi, yağışlarla ilgili açıklama yaptı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, son 24 saatte metrekareye 170 kilogram yağmur düştü. Sağanak yağış ilçede hayatı olumsuz etkilerken, Marmaris Belediyesi’nden de yağış ve yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklama yapıldı.

“BAZI MAHALLELERDE SU BASKINLARI YAŞANDI”

Açıklamada, yağışın Marmaris’te yarattığı olumsuzluklara değinilerek, “Marmaris’te sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Son 24 saatte 170 kilogram yağmurun düştüğü Marmaris’te bazı mahallelerde su baskınları yaşandı. Dün sabah saatlerinden beri etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Bozburun, İçmeler ve Hisarönü ve Siteler mahallelerinde olumsuzluklar yaşandı. Öte yandan yaz aylarında yangının meydana geldiği bazı bölgelerde ağaçların yanmasıyla tepelerden inen yağmur ve kaya parçaları nedeniyle yollar kapandı. Marmaris Belediyesi ekipleri, 24 saat mesai yaparak sıkıntıları bertaraf etmeye çalıştı” ifadelerine yer verildi.

ÇALIŞMALAR GECE-GÜNDÜZ DEVAM ETTİ

Açıklamanın devamında, yetkili ekiplerin yürüttüğü çalışmalar aktarıldı:

“İtfaiye, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ), jandarma ve polis ekipleriyle birlikte gece boyunca sıkıntılı noktalarda konuşlanan ekipler yol kapanması, mazgal temizliği, dere yataklarının kontrolü, ağaç devrilmesi, su baskını gibi olaylara gereken müdahaleyi yaptı. Belediye ekipleri, gündüz de aynı mesaiye devam etti. Gün ağarmasıyla birlikte iş makineleri ile temizlik çalışması yapan ekipler su baskını, meydana gelen evlerde suyun tahliyesi için vatandaşlara yardım etti. Ayrıca yağmurla birlikte gelen yaprak, ağaç dalı, çamurlar da gün boyu temizlendi. Ayrıca, Ahu Hetman İlköğretim Okulu’nun bahçesine dolan yağmur suyu da duvar delinerek tahliye edildi.”

“ANINDA MÜDAHALE EDEREK SORUN BÜYÜMEDEN ÖNLENDİ”

İlçede yağışın yarattığı olumsuzluklar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldığını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Dün akşam saatlerinden itibaren hem birim müdürlerimiz hem de teknik ekiplerimiz bölgedeydi. Sürekli olarak sıkıntılı noktalar, yaşanan sorunlarla ilgili bilgi aldım. Bazı noktalarda su baskını, yol kapanması gibi sıkıntılar meydana gelse de anında müdahale ederek sorun büyümeden önlendi” dedi.