Marmaris Belediyesi kedi evi projesi başlattı

Marmaris Belediyesi, sokak kedileri için yaptığı kedi evlerinin 13 noktaya konuşlandırıldığını açıkladı.

192 yere kedi besleme noktası yapan Marmaris Belediyesi, sokak kedileri için evler yaptığını bildirdi. Kısır olmayan kedilerin geçici hayvan bakımevinde kısırlaştırılması için daha kolay yakalanmasını sağlayan kedi evlerinin, 13 noktaya konulduğu belirtildi.

Soğuktan ve yağmurdan korunaklı olarak yapıldığı bildirilen ve kapısı da kilitli olan kedi evlerinde, çok sayıda kedinin kalabileceği yuvalar ve raflar bulundu ifade edildi. Marmaris Belediyesi Geçici Bakımevi personelinin içinde mama ve su kapları da bulunan kedi evlerini düzenli olarak kontrol ettiği açıklandı.

“KALABİLECEKLERİ DAHA RAHAT BİR YER OLMASINI İSTEDİK”

Kedilerin kalabilecekleri daha rahat bir yer olmasını istediklerini belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bu çerçevede besleme odağı sayımızı sürekli arttırıyoruz. Buraların rutin kontrollerini yaparak hem temizliğini ve su ile mama takviyelerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca kedi evleri ile de kalabilecekleri daha rahat bir yer olmasını istedik. Kedilerin aç kalmamaları, kötü hava şartlarında sığınabilecekleri bir yer olması, muhtemel kazalara maruz kalmamaları için yaptığımız kedi evlerinin sayısını arttırmak için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.