Marmaris Belediyesi Dünya Su Günü’nde farkındalık yaratmak için “perlatör” dağıttı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, muslukların ucuna takılan ve su tasarrufu sağladığı belirtilen “perlatör” aparatını yurttaşlara dağıttı.

Marmaris Belediye Başkanı Metmet Oktay, 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tüketimine dikkat çekmek için, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda hava kabarcıklarını kullanarak musluk suyunun tazyikini artıran ve su tasarrufu sağlayan “perlatör” aparatını dağıttı.

Oktay yaptığı açıklamada 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tüketimine dikkati çekmek için, tasarruf sağladığı denemelerle tespit edilmiş aparatı dağıttıklarını söyledi. Aparatın yüzde 50’ye yakın su tasarrufu sağladığını belirten Oktay şunları söyledi:

“Özellikle son yıllarda artan kaynak sıkıntısının da farkındalığını oluşturmak adına su tasarruf aparatlarını ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Amacımız tasarruflu bir şekilde sularımızı kullanmak. Ayrıca özellikle son aylarda artan maliyetlerden kaynaklı su faturaları da yükselmeye başladı. Bu noktada da vatandaşımıza kısmi de olsa bir destek olmak adına da bu dağıtımı gerçekleştiriyoruz.”

BELEDİYE BİNALARINA DA TAKILDI

Belediye binaları ve tesislerindeki musluklara da takılan aparatlar, belediye personeline, okullara ve öğrencilere de dağıtıldı.

Ayrıca, resmi ve askeri kurumlar, muhtarlıklar, sağlık kurumları, bankalar, meslek odaları başta olmak üzere ilçedeki kurum binalarındaki musluklara monte edilmesi için de dağıtımı gerçekleştirildiği kaydedildi.