Köymen: “Seydikemer Belediyespor’u en iyi seviyelere getireceğim”

Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, olaylı Ortaca Belediyespor müsabakası sonrası Gündem Fethiye’nin sorularını yanıtladı: “Yazılı olarak gerekli itirazlarımızı yapacağız.”

Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, sonu olaylı biten Seydikemer Belediyespor ile Ortaca Belediyespor arasında oynanan Muğla Süper Amatör Lig Play-Off sıralama maçı ardından Gündem Fethiye’den Burak Necip Başar’ın sorularını yanıtladı. Müsabaka ile ilgili görüşlerini bildiren ve gerekli başvuruların yapılacağını söyleyen Köymen, gelecek sezonla ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

“PENALTIYA MAÇI CANLI İZLEYEN HİÇ KİMSE DOĞRU KARAR DEMEDİ”

Köymen, son düdükle birlikte iki taraf arasında kavga çıkan maçta son dakika verilen penaltı kararıyla ilgili, “Maçları yöneten hakemler hakkında konuşmak bugüne kadar adetim olmadı fakat Ortaca maçının son dakikası verilen penaltıya maçı canlı izleyen hiç kimse doğru karar demedi. Orada olan herkes penaltı olmadığını söylediler. Orada maçı izleyen onlarca sporun içinde olan spor adamı vardı. İstisnasız hepsi verilen penaltı kararının haksız olduğunu dile getirerek bana geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Takdir maçı canlı izleyen herkesindir. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok” ifadelerini kullandı.

“YAZILI OLARAK GEREKLİ İTİRAZLARIMIZI YAPACAĞIZ”

Müsabakanın hakemi ile ilgili gerekli başvuruların yapılacağını belirten Köymen, “Muğla ASKF ile sözlü olarak gerekli görüşmeyi yaptım. Şu an için Muğla İl hakem heyeti ile bağlantı kuramadım ama hafta başı her iki kuruma da yazılı olarak gerekli itirazlarımızı yapacağız. Bir sonuç çıkar mı bilemem ama hakkımızın bu kadar kolay yenmesine de gönlümüz razı olamaz. Biz itirazımızı yapalım bakalım yetkililer ne diyecek” ifadelerine yer verdi.

“BEN GAYET BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Son dakika golü ile Ortaca Belediyespor’a mağlup olup Play-Off’tan döndükleri sezonu değerlendiren Köymen, “Her takım yukarıları zorlamak ve hedef için sezon başı toplanır. Bizler de bu anlayışla bir kadro oluşturduk. İnanın pandeminin etkisiyle bir buçuk sezondur top oynanmadığı için özellikle bu sezon sakatlıklarla çok uğraştık. Buna rağmen çok iyi bir sezon geçirdik kanaatindeyim. Kısıtlı ve dar imkanlarla en iyisini yapmak için uğraştık. Futbolcularımın her biri bu anlamda çok gayret gösterdiler. Ama özellikle Antrenörümüz Osman Yüksel Hocamızın her sezon olduğu gibi bu sezon da verdiği emeklerle bu başarıları elde ettik. Kısacası Play-Off maçında elenmiş olsak da ben gayet başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

“YUKARILARI HEDEFLEYEN BİR TAKIM OLACAĞIMIZI SÖYLEYEBİLİRİM”

Seydikemer Belediyespor taraftarlarına seslenen Köymen, “Taraftarlarımıza buradan şunu net olarak söylemek istiyorum: Artık Seydikemer Belediyespor’umuzun hafife alınamayacak bir takım olduğunu, her zaman hedefi olan bir takım olduğunu tüm Muğla spor kamuoyu kabul ediyor. Gelecek sezon da yine yukarıları hedefleyen bir takım olacağımızı söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

“YAKUP BAŞKAN’IMIZ YAPABİLECEĞİ EN İYİ DESTEĞİ YAPIYOR”

Amatör spor kulüplerinin yaşadıkları sorunlara değinen Köymen, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün de kendilerini çok destek olduğunu belirtti:

“Kabul etmek gerekir ki amatör spor kulüpleri gerçekten zorluklarla ayakta durmaya çalışan kulüplerimizdir. Şimdi zannediliyor ki biz Belediyespor olduğumuz için arkamızda sınırsız bir belediye imkanı var. Bu algı tabi ki yanlış. Sonuç itibariyle Seydikemer’in tek derdi biz değiliz. 65 bin nüfusu, 65 mahallesi olan Muğla’nın yüz ölçümü en büyük ilçesiyiz. Ve herkes hizmet bekliyor. Ama şunu söyleyebilirim Belediye’miz ve Başkan’ımız Yakup Otgöz’ün desteği olmasa gerçekten işimiz çok zor. Yakup Başkan’ımız yapabileceği en iyi desteği yapıyor. Bu vesileyle kendisine ve ekibine taraftarlarımız adına bir kez daha buradan çok teşekkür ediyorum.”

Geçtiğimiz günlerde yaptığı “Artık Seydikemer Belediyespor’umuz bütün kulüpler için ciddi bir rakip” açıklaması sorulan Köymen, “Evet ifademin arkasındayım: Artık Seydikemer Belediyespor’umuz bütün kulüpler için ciddi bir rakip. Bugünlere şans eseri gelmedik. Edindiğimiz tecrübelerle her defasında bir tuğla fazla koyarak hep yukarıları düşündük. Gerekli olan her şeyi zaman içinde yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“PROFESYONEL TAKIMLARIN SAHİP OLDUĞU TÜM İMKANLARI BÜNYESİNDE BARINDIRAN BİR SPOR KOMPLEKSİMİZ OLACAK”

Ağustos aynın sonuna doğru profesyonel takımların imkanlarını bünyesinde barındıran bir spor kompleksi müjdesi veren Köymen, “Konaklamalı, yemekhanesi ve sinevizyonlu toplantısı olan bir tesisimiz var biliyorsunuz. Şu an en büyük işimiz sahamızın komple yenilenmesi. Bunu da önümüzdeki sezona yetiştireceğiz inşallah. Bu konuda Belediye Başkan’ımız Yakup Otgöz Ankara’da çok ciddi bir mücadele veriyor. Sahamızın yapımı aşamasında soyunma odalarında bir yenileme çalışmamız olacak. Size sadece şu kadar söyleyeyim, Allah nasip ederse Ağustos sonunda profesyonel takımların sahip olduğu tüm imkanları bünyesinde barındıran bir spor kompleksimiz olacak. Ve artık elde edeceğimiz başarıların hiçbiri tesadüf değil” ifadelerini kullandı.

“KULÜBÜMÜZÜ EN İYİ SEVİYELERE GETİRECEĞİM”

Konuşmasının sonunda Seydikemer Belediyespor’u en iyi seviyelere getireceğini ifade eden Köymen, “Benim Kurucu Başkan’ımız merhum Mehmet Günay Başkan’ıma mezarı başında bir sözüm var: onun bize emanet ettiği ilçemizin tek kulübü olan kulübümüzü en iyi seviyelere getireceğim. Taraftarımız bana ve ekibimize inansınlar ve desteklerini hiç bırakmasınlar. Allahın izniyle çok güzel işler yapacağız” dedi.