Köyceğiz’de Durgunsu Kano Olimpik ve Aday Milli Takım Seçme Yarışları yapılıyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Durgunsu Kano Olimpik ve Aday Milli Takım Test ve Seçme Yarışları başladı.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde dün (18 Mart 2023) Durgunsu Kano Olimpik ve Aday Milli Takım Test ve Seçme Yarışları için; Köyceğiz Gölü Su Sporları Merkezi’nde oluşturulan parkurda sporcular, K1 tekli kayak ve C1 tekli kano kategorilerinde 2 bin ve 500 metre mesafede mücadele ettiler.

Türkiye Kano Federasyonu’nun 2023 yılı uluslararası faaliyet programında yer alan yarışlara 20 kulüpten 80 sporcu katıldı.

12 şehirden katılan sporcuların büyük erkekler ve büyük kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlar ile yıldız erkekler ve yıldız kadınlar kategorilerinde yarışacağı bildirildi.

Aday milli takım kadrosunun, sporcuların derecelerine ve performans değerlendirmelerine göre teknik kurul tarafından belirleneceği açıklandı.

Aday milli takım seçme ve değerlendirme test yarışlarının bin metre dönmeli şekilde 2 bin metre ve 500 metrede yapıldığını belirten Durgunsu Teknik Kurulu Başkanı Tolga Çelik, teknik kurulun belirlediği kriterleri yakalayan sporcuların milli takıma girmeye hak kazanacağını bildirdi.

Yarışların, bugünkü (19 Mart 2023) mücadelenin ardından madalya töreniyle sona ereceği belirtildi.