Karaca: “Fethiye’de farkındalık yaratmak adına sizlerle birlikteyiz”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da bu etkinliklere katılım sağladı.

Meryem Hasan Çiçek ve Murat Öner tarafından alınan 20 tekerlekli sandalye ve 1 akülü araç engelli yurttaşlara takdim edildi. Karaca, dernek adına Meryem Hasan Çiçek ve Murat Öner’e plaket takdim etti.

“BAKTIK Kİ YALNIZ DEĞİLİZ”

Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, “1995 yılından beri bu işin içerisindeyim. Engelli bir kız çocuğum var. Bugün bir başka heyecanlıyım. Belediye Başkanımız diyor ki: ‘Elimizden ne geliyorsa yapacağız.’ Sağ olsunlar; bizi arayıp, taleplerimizi soruyorlar. Sıtkı Koçman Üniversitesi de bu çalışmaların içerisinde. Baktık ki yalnız değiliz” dedi.

“FETHİYE’DE FARKINDALIK YARATMAK ADINA SİZLERLE BİRLİKTEYİZ”

Etkinlikte konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “2009 yılında Kumluova’da ilk belediye başkanı olduğumda ilk ziyaretimiz buraya olmuştu. Buranın açılışını hep birlikte yapmıştık. O günden bugüne hep beraberiz. Herkesin bu tür sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde olması gerekiyor. Engelli vatandaşlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmak adına çalışıyoruz. Engelsiz bir yaşam için birçok kaldırımın düzenlenmesi gerektiğini biliyoruz. Bu kaldırım işgalini yapanlar var. Biz ne kadar tepki alsak da, bu işin doğru olduğunu biliyoruz ve bunu gerçekleştiriyoruz. Bunun siyaseti olmaz, birlik ve beraberlik içerisinde, Fethiye’de farkındalık yaratmak adına sizlerle birlikteyiz” ifadelerini kullandı.