Karaca: “DP ile beraber yürümek bizi fazlası ile memnun ediyor”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Karaca: “DP ile beraber yürümek, onlarla birlikte olmak bizi fazlası ile memnun ediyor”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla ziyaretleri kapsamında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ayrıntıları Fethiye Belediyesi tarafından yayınlandı.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİN TÜRKİYE İÇİN ÇOK KRİTİK OLDUĞU KANAATİNDEYİM”

Fethiye Belediyesi Bandosu ile karşılanan Uysal, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Toplumsal bir beklenti var. Bu krizin içinden memleket çıkartılmalıdır. Mesele bir parti meselesi olmaktan çıktığını görüyoruz. Mesela Türkiye’nin üzerine örtülmüş bu karanlık örtüyü hep birlikte kaldırmak mecburiyetindeyiz. Ben önümüzdeki sürecin Türkiye için çok kritik olduğu kanaatindeyim. Demokrasinin en zor sınavıyla karşı karşıyayız. Uzun dönemli bir iktidar hiçbir dönemde yaşanmamış devleti, kurumları ele geçirmek amacıyla sadece ve sadece kendisine destek verenleri devleti, devlet başkanı, yöneticisi olmak gibi bir niyet var. Bizim itirazımız Cumhuriyetin eşit vatandaşları olarak hukukun teminat altına alındığı çoğulcu bir demokrasiyi önümüzdeki süreçte kurmak en temel vazifemizdir. Bunun için önemli bir toplumsal iklim var” dedi.

“ALİM BAŞKAN’A HER ZAMAN MÜTEŞEKKİRİM”

Başkan Karaca’ya ve belediye çalışanlarına teşekkür eden Uysal, “Bu büyük ülkede hukuk ve demokrasiyi milli güvenliğimizin en temel şemsiyesi olarak görüyoruz. Her gittiğimiz noktada Millet İttifakı içerisinde olan siyasi partilerin yöneticileri, belediye başkanları, ilçe başkanları fazlası ile gerekli nezaketi gösteriyorlar. Bu anlamda Alim Başkan’a her zaman müteşekkirim. Her geldiğimizde bizleri en iyi şekilde ağırladı. Sabah hâlde ziyaretimiz oldu. İlçe başkanımız, diğer siyasi parti ilçe başkanları vardı. Onlara da teşekkür ederim. Bugün Fethiye’deyiz. Buradan sonra Dalaman, Ortaca ve merkeze doğru ilerleyeceğiz. Bizi karşılayan belediye başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, belediye çalışanlarımıza ve belediye bandomuza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“ÇIKTIKLARI YOLDA KENDİLERİNE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un ziyaretleri dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Genel Başkan’ımıza çok teşekkür ederim. Uzun yıllardır görülmemiş bir şekilde ikinci defa Genel Başkanımızı Fethiye’de ağırlıyoruz. Bölgemize önem verdiği için kendisine çok teşekkür ederim. Millet ittifakı olarak Millet İttifakı’nın bir üyesi DP ile beraber yürümek, onlarla birlikte olmak bizi fazlası ile memnun ediyor. Ben sizlerin nezdinde Sayın Genel Başkanımıza, değerli milletvekilimize, il başkanlarımıza, MYK üyelerimize ve Fethiye’de siyasete yıllarca yön vermiş büyüklerimize, Doğru Yol Partisi’nde ve DP’de yıllarca siyaset yapmış büyüklerimize bu nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Ben çıktıkları yolda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

One thought on “Karaca: “DP ile beraber yürümek bizi fazlası ile memnun ediyor”

Comments are closed.