Karaca: 2. Etap Sahil Bandı’nda verdiğimiz hukuk mücadelemizi kazandık

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 2. Etap Sahil Bandı’nda verilen hukuk mücadelesinin kazanıldığını ve bölgenin tasarruf hakkının belediyede olduğunu açıkladı.

Fethiye Belediyesi tarafından 2011 yılında 10 yıllığına kiraya verilen 2. Etap Sahil Bandı’nın, kiralama süresinin dolmasına rağmen belediyeye iade edilmemesine ilişkin başlayan hukuk mücadelesi, belediye lehine sonuçlandı.

“SAHİPLENMEYE YÖNELİK NİYET AÇIKÇA ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Fethiye Belediye Başkanı Alin Karaca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2011 yılında 10 yıllığına kiraya verdiği 2. Etap Sahil Bandı’nı 10 yıllık süre dolmasına karşın; kiralayan firma, yapılan tebligatlara rağmen Belediyemize iade etmemiş, sayısız ve dayanaksız başvurularla yürütmeyi durdurma talebinde bulunmuş, tahliye işlemini engelleyici kararlar aldırmaya çalışmıştır. Ayrıca anılan yerin üzerindeki yapılanmalar da sahiplenilerek, imar barışı adı altında “Yapı Kayıt Belgesi” düzenlemiş temelli sahiplenmeye yönelik niyet açıkça ortaya çıkmıştır” dedi.

“HUKUK MÜCADELEMİZ FETHİYE HALKININ YARARINA SONUÇLANMIŞTIR”

Hukuk mücadelesinin belediyenin lehine sonuçlandığını vurgulayan Karaca, “Süresi dolduğu gün teslim edilmesi gereken 2. Etap Sahil Bandı için Belediyemiz 6 ayı aşan bir süredir yoğun bir hukuk mücadelesi vermektedir. Sonuç olarak Belediyemizin dolayısıyla da Fethiye halkının yararına kullanılacak olan bu değerli alanı yine Fethiyeli yurttaşların hizmetine sunmak belediyemizin vazgeçilmez, ertelenemez görevi olmuştur. Sonuçta hukuk mücadelemiz Fethiye halkının yararına sonuçlanmıştır” ifadelerini kullandı.

“FETHİYE HALKININ HAKLARINI SAVUNMAKTAN GERİ DURMAYACAĞIM”

Fethiye halkına verdikleri destek için teşekkür eden Karaca, “Daha önce de ifade ettiğim gibi bedeli ne olursa olsun Fethiye halkının haklarını savunmaktan geri durmayacağımı ifade eder, Fethiyeli yurttaşlarımın verdiği destek için sonsuz teşekkürlerimi arz ederim” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.