Kar nedeniyle kapanan Muğla-Denizli karayolu açıldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan Muğla-Denizli kara yolu, 4 saat süren çalışmanın ardından ulaşıma açıldı. Gece boyunca yolda hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Dün (2 Mart) akşam saatlerinden itibaren Muğla’da kar yağışı etkisini artırması üzerine Muğla-Denizli kara yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışının devam etmesi üzerine Muğla çıkışında Gölcük mevkiinde bekleyen trafik ekipleri, buradan Denizli’ye araçların geçişine, Gazeller Mahallesi’nden de bekleyen jandarma ekipleri ise buradan Muğla istikametine araç göndermedi.

Karayolları ekiplerinin yaklaşık 4 saat süren kar kürüme ve tuzlama çalışmasının ardından kara yolu trafiğe açılarak araç geçişlerine izin verildi.

AFAD VE KIZILAY ÇALIŞMA BAŞLATTI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılay yardım ekipleri bölgede çalışma başlattı. Kızılay ekipleri tarafından sürücülere kumanya, su, çocuklara oyuncak ve meyve suyu dağıtırken AFAD ekipleri yolda kalan sürücülerin zincir takmasına yardım etti.

Gece boyunca Muğla-Denizli karayolunda 2 tır, 1 minibüs, 2 otomobil yolda kaldı, hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Serdar Güler yönetimindeki tır kayarak yolu kapattı. Mehmet Yılmaz yönetimindeki bir başka tır ise refüje çıkarak durabildi. Mehmet Ali Çelebi’nin kullandığı cip ise şarampole devrildi.