Kadın örgütlerinden Pınar Gültekin davasına çağrı

Kadın örgütleri Pınar Gültekin davasına katılmaya çağırdı. Marmaris ve İzmir’den Muğla Adliyesi’ne ulaşım sağlanacağı duyuruldu.

Marmaris Kent Konseyi, Türkiye İşçi Partili Kadınlar, Kampüs Cadıları, Kadınlar Birlikte Güçlü İzmir 14 Şubat 2022 tarihinde saat 14:00’te başlayacak Pınar Gültekin davasına çağrıda bulundu. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çağrılarda çeşitli noktalardan Muğla Adliyesi’ne ulaşım sağlanacağı duyuruldu.

“BİR KİŞİ DAHA EKSİLMEYECEĞİZ”

Marmaris Kent Konseyi tüm Marmarisli kadınları dayanışma için adliye önüne çağırdı ve Marmaris 19 Mayıs Meydanı’ndan 12:30 da minibüs kaldırılacağını duyurdu. Açıklamada “Adli tıp raporuna göre, Pınar Gültekin’in canlıyken yakıldığı sabitlendi. 14 Şubat 14:00’te Pınar Gültekin davasının karar duruşması var. Pınar Gültekin için adalet istiyoruz. Bir kişi daha eksilmeyeceğiz.

Muğla Adliyesi’ndeki duruşmaya Marmaris 19 Mayıs Meydanı’ndan 12:30 da minibüs kalkacaktır. Dayanışma için Marmarisli tüm kadınları bekliyoruz.” dendi.

“FAİL YERİNE PINAR’IN HAYATININ SORGULANDIĞI BU DAVA ARTIK SONUÇLANSIN, ERKEK ADALET DEĞİL GERÇEK ADALET SAĞLANSIN”

Kadınlar Birlikte Güçlü İzmir yaptıkları açıklamada “Pınar Gültekin davasının 10. duruşması 14 Şubat Pazartesi 14.00’te Muğla Adliyesi’nde görülecek. Başından beri Kadınlar Birlikte Güçlü İzmir olarak takipçisi olduğumuz bu davanın çok büyük olasılıkla karar duruşması olacak bu duruşmaya, fail Cemal Metin Avcı ve ona yardım edenler en ağır cezayı alsın demek için katılımcı olacağız. İlk duruşmadan beri fail yerine Pınar’ın hayatının sorgulandığı bu dava artık sonuçlansın, erkek adalet değil gerçek adalet sağlansın demek için sen de davanın takipçisi ol.” dedi.

Ayrıca 14 Şubat Pazartesi sabahı saat 10:00’da davanın görüleceği Muğla Adliyesi’ne otobüs kaldırılacağı açıklandı. Yapılan duyuruda Konak Metro İstasyonu’nun çıkışında olan Bahribaba otobüs duraklarının önünde en geç 09:30’da buluşulacağı söylendi.

Otobüste yer ayırtmak için Kadınlar Birlikte Güçlü İzmir’in Facebook hesabında yayınladığı çevrimiçi forma ulaşmak için buraya tıklayın.

“ERKEK ADALET DEĞİL GERÇEK ADALET İÇİN İNAT EDİYORUZ”

Türkiye İşçi Partili Kadınlar Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada, “Pınar Gültekin’in karar duruşması. Orada olacağız! Erkek adalet değil gerçek adalet için inat ediyoruz.” dedi.

“TÜM FAİLLER CEZA ALANA KADAR VAZGEÇMİYORUZ”

Kampüs Cadıları yaptıkları açıklamada “Pınar Gültekin için adalet talebimiz sürüyor. 14 Şubat Pazartesi günü görülecek muhtemel karar duruşması için 13.30’da Muğla Adliyesi önündeyiz. Cemal Metin Avcı başta olmak üzere tüm failler ceza alana kadar vazgeçmiyoruz! #PınarGültekinİçinAdalet.” dedi