İYİ Partili Ergun’dan iktidara ‘mülakat’ tepkisi: “Zulmünüz batsın!”

Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) yeterli puan almalarına rağmen sözlü mülakatlardan elenen yurttaşlara bir destek de İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’dan geldi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarını sosyal medyadan paylaşan birçok yurttaş sözlü mülakatlara isyan etti. “#Mülakatahayır” etiketiyle yapılan paylaşımlar Türkiye’nin gündemine oturdu.

“GENÇLER UMUTSUZ”

Yurttaşların bu isyanına bir destek de İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’dan geldi. Ergun sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “KPSS sınavında Türkiye birincisi olan gencimiz sözlü mülakatta 55 puan verilerek eleniyor. Başarılı vatan evlatlarını bile siyasi hırslarını kurban eden gerçeklikten kopuk bir AK Parti iktidarı var. Ülkenin tüm kurumsal, beşeri kapasitesini çökertmek üzereler. Gençler umutsuz” ifadelerini kullandı.

“MÜLAKAT TEK ADAMA GÖRE HUKUKTAN ARÎ BİR DEVLET İNŞA ETMENİN ARACI”

Ergun paylaşımın devamında, “Mülakat tek adama göre hukuktan arî bir parti devleti inşa etmenin aracı. O yüzden #mülakatahayır diyoruz. Zulmünüz batsın” ifadeleriyle mülakat sistemini eleştirdi.

KILIÇDAROĞLU DA DESTEK VERMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, KPSS’den yeterli puan alıp mülakatta elenen yurttaşlara destek vermişti. Kılıçdaroğlu yaptığı Twitter paylaşımında, “Kul hakkı nedir? Kul hakkı budur! Hakkı yenmiş gençlerle görüşmeye devam ediyorum. Gece uzun… Yarın sadece ama sadece bu konuyla ilgileneceğim. Atacağım adımlarla ilgili de kamuoyunu bilgilendireceğim” demişti.

KILIÇDAROĞLU MAĞDURLARLA BULUŞACAK

Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada KPSS mağdurlarıyla buluşacağını ifade etti:

“Türkiye’nin bu hikayeleri bilme hakkı var; ben ve mülakat mağduru gençlerimiz saat 16.15’te sevgili halkımızla buluşacağız. Milletimiz bu sesi büyütmeli, büyütmeli ki Saray’ın millete sağır kulakları çınlasın!”

One thought on “İYİ Partili Ergun’dan iktidara ‘mülakat’ tepkisi: “Zulmünüz batsın!”

Comments are closed.