İYİ Partili Ergun, önce Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi, sonra paylaşımını sildi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “En uygun saray çalışanı 12’inci kez yine Kılıçdaroğlu” paylaşımı yaptı ve sonra sildi.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masayı devirmesini kasteden bir tweet attı. Özkiraz, Twitter’dan “Sarayda çalışmak üzere ; 40 yaşını doldurmuş, askerliğini yapmış, üniversite mezunu, seyahat engeli olmayan, prezentabıl elemanlar aranıyor. Müracaatlar aşağıdaki adrese Direkt Mesaj (DM) yoluyla yapılacaktır. Not: Ücret dolgundur” şeklinde bir tweet atıp, Akşener’i etiketledi.

Bunun üzerine İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun ise Kemal Özkiraz’ın tweetini alıntılayarak cevap verdi. Ergun, dün (6 Mart 2023) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek, “En uygun saray çalışanı 12’inci kez yine Kılıçdaroğlu” paylaşımı yaptı.

“BİR KİŞİYİ BİLE ÜZECEK HİÇBİR PAYLAŞIM YAPMAYACAĞIM”

Ergun bu paylaşımını Akşener ve beşli masa arasındaki görüşme sinyallerinin ardından sildi. Ergun, “Bugün Beraat Kandili. Onun için bir kişiyi bile üzecek hiçbir paylaşım yapmayacağım” ifadelerini kullandı.

Ergun ayrıca, yine kendine ait sosyal medya hesabından 5 Mart 2023’te Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’nin geçmişte paylaştığı “Ortak aday altı partinin de desteklediği aday demek. Altı partinin de desteklediği bir isim gerekiyor. Partilerden birisi desteklemiyorsa altılı masanın adayı olmaz. Niyetimiz; altı partinin ortak bir adayda altı da altı mutabakat sağlamasıdır” söylemine de cevap vererek “Bu arşiv de çok kötü bir şey arkadaş. Şak diye çıkarıveriyor” ifadelerini kullandı.