İsmet Taşdemir: “Ligden iki takım çekildi, ligin bütün ahengi ve yapısı bozuldu”

Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, “Ligden iki takım çekildi. Ligin bütün ahengi ve yapısı bozuldu. Herkes oturduğu yerden altı puan alacak” dedi.

Bodrumspor’un Spor Toto 1. Lig’in 23’üncü haftasında 6 Şubat’ta deplasmanda Eyüpspor ile karşılaşacağı maç, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle iptal edildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla yeşil-beyazlı ekibin, 28 Şubat Salı günü Eyüpspor ile karşılaşacağı bildirildi.

Bodrumspor, Yalıçiftlik Tesisleri’nde antremanlarını sürdürürken, Teknik Direktör İsmet Taşdemir basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“DEPREM BÖLGESİNDEN UZAĞIZ AMA SANKİ MERKEZİNDE GİBİYİZ”

Depremzedelere yardım edilmesi gerektiğini vurgulayan Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, “Deprem çok acı, öncelikle onu söylemeliyim. Biz deprem bölgesinden uzağız ama sanki merkezindeyiz gibi. O günden beri kimse doğru dürüst yemek yiyemez oldu, aklımız hep orada. Hepimiz insanız, empati yaptığımızda bile kaldıramayacağımız şeyler var” ifadelerini kullandı.

“ESAS YARDIM ŞİMDİ BAŞLIYOR”

Tüm Türkiye yardım seferberliği başladığını ama esas yardımın şimdi başladığını belirten Taşdemir, “Bir şeyler oturduktan sonra yardım etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Acılarımızı birbirimize sarılarak iyileştirebiliriz. Deprem bölgesinde zarar gören vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmamız gerekiyor. Futbol camiasından da kaybettiğimiz isimler var. Taner hoca, Ahmet Eyüp gibi isimleri kaybettik. Ahmet Eyüp kendi oyuncum. Osmanlıspor’da beraber çalışmıştık. Futbol ortak bir paydamız dolayısıyla futbolda yaralarımızı sarabilir. Kötü olanları unutup, lige odaklanmamız gerekiyor” dedi.

“HERKES OTURDUĞU YERDEN ALTI PUAN ALACAK”

İki yeni oyuncuyu kadrolarına kattıklarını, eksik bölgelere takviye yaptıklarını açıklayan Taşdemir, “Sezon başından beri koyduğumuz hedefi depremden sonra biraz değiştirdik. Keyif almaya, mutlu olmaya, sevenlerimizi mutlu etmeye yönelik odağımızı değiştirdik. Ligden iki takım çekildi. Ligin bütün ahengi ve yapısı bozuldu. Herkes oturduğu yerden altı puan alacak. İdmanlarımızı yapıyoruz, haftaya Eyüpspor maçıyla başlayacağız. Bizim için inşallah sonucu iyi biten bir maç olur” diye konuştu.